
Vučić čestitao Liju pobedu na izborima za predsednika Južne Koreje
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas pobedu na predsedničkim izborima novoizabranom predsedniku Južne Koreje Li Džae Mjungu.
Vučić je istakao da je uveren da će Lijevo vođstvo doprineti daljem napretku i prosperitetu Južne Koreje, kao i očuvanju mira, stabilnosti i razvoju u regionu i šire.
"Srbija i Republika Koreja gaje prijateljske odnose utemeljene na međusobnom poštovanju i saradnji i radujem se daljem jačanju naših bilateralnih veza na svim poljima od zajedničkog interesa", napisao je Vučić na društvenoj mreži Iks.
Novi predsednik Južne Koreje Li Džae Mjung položio je danas zakletvu, uz obećanje da će ujediniti podeljenu naciju, oživeti ekonomiju i voditi diplomatiju zasnovanu na nacionalnim interesima.
Li je jutros započeo svoj petogodišnji mandat bez prelaznog perioda, pobedivši na prevremenim izborima nakon opoziva bivšeg predsednika Jun Suk Jeola zbog njegovog neuspelog pokušaja uvođenja ratnog stanja u decembru, preneo je Jonhap.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Dačić: "Do sada uhapšeno 14 osumnjičenih za napad na Pavlovića"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Aleksa
Nemamo neprijatelje u svet svima pružamo ruku prijateljstva
Podelite komentar
Lola
Saradnja napreduje .
Podelite komentar
Ivica
Jaka Srbija je ono što nekima smeta nema predaje idemo napred još brže
Podelite komentar