
Pokret Socijalista na kongresu Sirize
Na poziv grčke levičarske partije Siriza-Koalicija radikalne levice, delegacija Pokreta Socijalista će od 12. do 15. juna u Atini učestvovati u radu njihovog petog partijskog Kongresa. Decenijsko prijateljstvo između Sirize i Pokreta Socijalista započeto je ličnim poznatstvom Aleksandra Vulina i Aleksisa Ciprasa, a tada uspostavljeno prijateljstvo i saradnja potvrđeni su i u dobrim i u lošim vremenima. Za sve to vreme, Siriza je uvek podržavala Srbiju i njene interese.
Za vreme održavanja Kongresa, Pokret Socijalista će imati veliki broj sastanaka sa domaćinima, ali i sa predstavnicima drugih gostiju evropskih i svetskih levičarskih partija. Sa njima će uspostaviti saradnju, ali i preneti istinu o dešavanjima u našoj zemlji i neuspelom pokušaju "obojene revolucije".

Po rečima Bojana Vulina, predsednika Komiteta za inostranu saradnju PS-a, istaknuto je:
"Ovo učešće na Kongresu Sirize i brojni sastanci potvrđuju čvrstu vezu i strateško partnerstvo naše dve partije. Ovaj susret je važan korak ka jačanju međunarodne levičarske saradnje, pružanju uzajamne podrške u promovisanju socijalističkih vrednosti i zajedničkoj borbi za suverenitet naših država i mir u regionu. Drugovima iz Sirize želimo puno sreće na narednim izborima i da zajedno ukrotimo fašističku neman koja je, posle 80 godina od pobede u Drugom svetskom ratu, ponovo oživela."
(Telegraf.rs)
Video: YU grupa o boravku na Jamajci
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
St
Pokret socijalista sa platama od par hiljada evra, baš socijalno.
Podelite komentar