Takozvana Kosovska policija na Beloj zemlji zadržala dva i po sata predsednika opštine Klokot

Đ. Đ.
Đ. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Pripadnici tzv. kosovske policije jutros su na administrativnom prelazu Bela zemlja bez ikakvog obrazloženja priveli i zadržali više od dva i po sata predsednika opštine Klokot, Vladana Bogdanovića, nakon čega su ga pustili i Bogdanović je nastavio put ka Nišu, gde je imao zakazan lekarski pregled.

Bogdanović je rekao da su ga pripadnici takozvane kosovske policije na prelazu Bela zemlja bez ikakvog obrazloženja priveli jutros oko 5:40 sati.

"Predao sam dokumenta i onda su izašli policajci i priveli me. Uhvatili su me za ruke i priveli u one barake koje se nalaze na prelazu. Bez ikakvog obrazloženja, na prelazu sam stajao dva i po sata. Čekali su da neki drugi policajci dođu. Nakon toga su me uveli u njihova kola i krenuli smo ka Gnjilanu oko 9 časova", naveo je Bogdanović.

On je ispričao da su mu pripadnjici tzv kosovske policije rekli da ga vode da da izjavu i da će ga nakon toga osloboditi, ali da su u međuvremenu policajci dobili poziv i obavestili ga da može da nastavi put ka centralnoj Srbiji.

"Vratili su mi dokumenta i telefon, sproveli do prelaza, pustili da prođem preko reda i trenutno sam u centralnoj Srbiji", naveo je Bogdanović.

On je ukazao da živi u Klokotu, da je predsednik te opštine i da ga tamo uvek mogu naći.

"Ovo nije način da me neko zaustavlja na prelazu i drži dva i po sata", rekao je Bogdanović i dodao da je na administartivnom prelazu zaustavljen kad je krenuo u laboratoriju na pregled.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Utopio se stariji čovek na Adi Ciganliji

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA