Đurić: Neistinite vesti o navodnom sporazumu o uvozu 100.000 radnika iz Gane

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić rekao je danas da su neistinite vesti o navodnom sporazumu o uvozu 100.000 radnika iz Gane, koje su plasirane putem pojedinih medija i na društvenim mrežama, navodeći da je u pitanju još jedna u nizu manipulacija sračunatih da izaziva društvene tenzije i podele u našoj zemlji, ali i da dovede u pitanje njen kredibilitet i ugled u svetu.

On je to rekao na pitanje Tanjuga da prokomentariše objave na društvenim mrežama i pojedinim medijima u kojima je pogrešno interpretiran ministar spoljnih poslova Gane Samuel Okudžeto Ablakva o radnim dozvolama koje će izdavati Srbija stranim državljanima, i istakao da je istina da iz prijateljske Gane donosi veoma dobre vesti i prave konkretne rezultate.

Objasnio je da iz Gane donosi potvrdu o podršci teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije po pitanju AP Kosova i Metohije ali i nove konkretne poslove za domaće kompanije na izgradnji infrastrukture u zemlji koja je na početku važnog novog ciklusa izgradnje, u kojoj vec radi Energoprojekt i druge srpske kompanije, nove prilike za našu namensku industriju, potvrdu o učešću na Ekspu i čvrstu međusobnu podršku u međunarodnim organizacijama.

"Što se tiče pitanja saradnje u oblasti rada, Srbija na korist naše poljoprivrede i ekonomije u širem smislu već godinama i decenijama ostvaruje odličnu i aktivnu i dvosmernu saradnju sa nizom zemalja u okruženju, a i šire, najviše kada je reč o sezonskim radnicima. Prošle godine Srbija je ukupno izdala blizu 80.000 viza iz celog sveta za takve radnike, iz godine u godinu sve više kako se ekonomski razvijamo i rastemo", rekao je Đurić za Tanjug.

Dodao je da su srpski radnici decenijama unazad dali doprinos izgradnji infrastrukturnih i javnih objekata u Gani. Đurić je istakao da memorandume o saradnji u oblasti rada decenijama i godinama Srbija ima sa zemljama širom sveta, a da je Gana sticajem okolnosti upravo među prijateljskim zemljama sa kojom nema memorandum kao sa drugim zemljama u Africi, Aziji i našem susedstvu.

"Oni koji šire laži o preplavljivanju Srbije građanina sa drugih kontinenata žele samo i jedino da umesto rasta ekonomije, šireći strah i netrpeljivost, zavuku ruku u vaš novčanik. Kome bi smetalo da se Srbija i Gana povežu i u ovoj i u svim drugim oblastima i kome najviše odgovara da sve izvrće i blati, naročito kada je reč o zemljama Afrike - zaključite sami", naveo je Đurić.

Pojedini domaći mediji preneli su vest medija u Gani pogrešno interpretirajući da su Gana i Srbija u pregovorima da u našu zemlju "dolazi 100.000 Ganaca kao radna snaga".

(Telegraf.rs/Tanjug.rs)

Video: Mladić stradao tokom Drinske regate

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA