
Sorensen: Put ka evropskim integracijama vodi kroz značajan napredak dijaloga Beograda i Prištine
Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Peter Sorensen poručio je da put ka evropskim integracijama vodi kroz značajan napredak u dijalogu.
On je sumirajući jučerašnju posetu AP KiM, koju je ocenio kao "produktivnu", saopštio da je na svim sastancima, isticao hitnu potrebu za sprovođenjem Ohridskog sporazuma, "sada više nego ikad".
U svojoj objavi na X mreži on je napisao i da "put ka evropskim integracijama vodi kroz značajan napredak u dijalogu" i da je "vreme je da se krene napred".
Sorensen je juče boravio u Prištini, gde se sastao sa predsednicom privremenih institucija Vjosom Osmani i vršiocem dužnosti premijera Aljbinom Kurtijem, kao i sa delegacijom Srpske liste.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Svečano otvoren "Neurocard 2025" na Institutu Dedinje
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Kosmet
Je Srbija
Podelite komentar
Nikola
NAPREDKA NEMOZE BITI SVE DOK JE SRBIJA POD NATO OKUPACIJOM I DOK SE GAZI REZOLUCIJA SAVETA BEZBEDNOSTI 1244 U NASTOJANJU POSEBNO ZEMALJA KVINTE ZA STVARANJEM VELIKE ALBANIJE BEZ SRBA!!!! 26 GODINA SE VRSI GENOCID NAD PRAVOSLAVNIM SRBIMA I PROGON !!!
Podelite komentar
Aca
35 godina zavlacenja, EU ce se pre raspasti, nego Srbija uci a od Migranata ne mozes proci. Milano izgleda ko Islamabad. To vise nema smisla a Kosovo treba vratiti nazad, nasli da vuku za nos nekoga.
Podelite komentar