
Vučić razgovarao sa Gakosom o budućoj saradnji Srbije i Konga
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa ministrom spoljnih poslova, frankofonije i dijaspore Republike Kongo Žan-Klodom Gakosom o realizaciji novih bilateralnih sporazuma i projekata koji će dodatno učvrstiti odnose Srbije i Konga.
"Srdačan razgovor sa ministrom spoljnih poslova Republike Kongo o saradnji koja nas očekuje u narednom periodu. Započećemo realizaciju novih bilateralnih sporazuma i projekata koji će dodatno učvrstiti odnose između naših zemalja. Ova saradnja nije samo strateška, njeni temelji izgrađeni su na dugogodišnjem poverenju i međusobnom poštovanju", objavio je Vučić na instagram nalogu "buducnostsrbijeav".
Srbija je uvek, naglasio je, bila i da će uvek biti uz one koji poštuju međunarodno pravo i princip teritorijalnog integriteta, kao što to čini Republika Kongo, pružajući jasnu podršku očuvanju celovitosti Srbije.
"Naša zemlja je oduvek bila i biće uz one koji poštuju međunarodno pravo i princip teritorijalnog integriteta, kao što to čini Republika Kongo, pružajući jasnu podršku očuvanju celovitosti Srbije. Takav stav predstavlja izraz principijelnosti i prijateljstva, što dodatno potvrđuje i pismo predsednika Republike Kongo koje sam primio", naveo je Vučić.
Predsednik Srbije je istakao da je Srbija, kao i Republika Kongo, ponosna na svoju tradiciju i vrednosti, ali i da ostaje otvorena za nove izazove koji će doprineti napretku oba naroda.
"Srbija, kao i Republika Kongo, ponosna je na svoju tradiciju, vrednosti i ostaje otvorena za nove izazove koji će doprineti napretku oba naroda. Naša budućnost je u međusobnoj saradnji, a ujedinjeni kroz zajedničke projekte i inicijative, odlučno koračamo ka stabilnom razvoju i prosperitetu", objavio je Vučić.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Inđija prvi deo
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ermak
Ova saradnja sa Republikom Kongo svedoči o Vucicevoj sposobnosti da prepoznaje strateške prilike za Srbiju.
Podelite komentar
Ika
Otvaranje vrata za nove projekte sa Kongom može doneti benefite za obe strane.
Podelite komentar
Dario
Srdačan ton razgovora pokazuje da Vucic ume da neguje dugogodišnje prijateljske odnose sa zemljama koje cene Srbiju.
Podelite komentar