
Mrdić: Cilj Dolovac i Nenadića da oslabe Srbiju i hapse funkcionere SNS-a
Narodni poslanik i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić, gostujući na televiziji Informer, izneo je niz teških optužbi na račun državnog tužioca Zagorke Dolovac i tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića, tvrdeći da „rade protiv Srbije, skrivaju odgovorne za tragediju u Novom Sadu i po nalogu stranih centara moći pokušavaju da oslabe državu“.
Mrdić je podsetio da je pre više od mesec dana podneo krivične prijave protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića zbog, kako kaže, njihove direktne odgovornosti za pad nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu, u kojem je poginulo 16 ljudi. Prijave su, navodi, dostavljene Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu,
Tužilaštvu za organizovani kriminal u Beogradu i državnom tužilaštvu, ali do danas nema nikakve reakcije. „Ili ne poštuju Skupštinu i zakonodavnu vlast, ili kriju odgovorne, ili rade po nalogu stranih centara moći. Njihovo ćutanje je dokaz da se osećaju iznad zakona i države“, rekao je Mrdić.
On tvrdi da tužilaštvo, dok ignoriše slučaj nadstrešnice, „sprovodi hajku“ protiv funkcionera Srpske napredne stranke, podiže optužnice i određuje pritvore, dok ključni odgovorni ostaju van domašaja pravde.
Optužio je Dolovac i Nenadića da sabotiraju najvažnije projekte i spoljnopolitičke odnose Srbije, posebno sa Kinom. „Kada predsednik Vučić jača saradnju sa Si Đinpingom i Vladimirom Putinom, oni lansiraju priče o navodnoj korupciji na železnici i direktno obtužuju kineske kompanije.
Time ugrožavaju najveće infrastrukturne projekte u Evropi i rade protiv interesa Srbije i Kine“, istakao je Mrdić.
Dodao je da postoje „dokazi o kontaktima Dolovac i Nenadića sa stranim agentima i diplomatama“, navodeći da su time povezani sa „pojedinim zapadnim obaveštajnim službama i centrima moći“.
Na kraju, Mrdić je izneo najteže tvrdnje, rekavši da je „cilj Dolovac i Nenadića da nastave sa hapšenjem funkcionera Srpske napredne stranke“.
“Hoće da hapse još ministara i funkcionera SNS-a. U jednom trenutku bili su spremni da uhapse i predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Njihov plan je da razbiju državnu politiku i oslabe Srbiju.
Oni bi, da mogu, zatvorili sve nas koji dižemo glas i zatvorili medije“, zaključio je Mrdić i dodao da se „Srbija neće predati i da borba za istinu tek počinje“.
(Telegraf.rs)
Video: Roditelji dece poginule na putevima se sastali sa Zagorkom Dolovac
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mare
Da li ste normalni? Stavili ste sape na apsolutno sve delove drzave, i sada ne daj boze da iko ima bilo kakav drugaciji stav. Sevrena Koreja nam nije ravna.
Podelite komentar