DAČIĆ: Policija i pravosuđe nerešena pitanja na KiM
Kada je u pitanju sprovođenje Briselskog sporazuma, na Kosovu ima još nerešenih pitanja u oblasti policije i pravosuđa, rekao premijer Ivica Dačić. Predsednik Vlade kaže da je zadovoljan rezultatima lokalnih izbora na Kosovu i da će se sada razgovarati i o pravljenju Statuta Zajednice srpskih opština.
Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je da, kada je u pitanju sprovođenje Briselskog sporazuma, na Kosovu ima još nerešenih pitanja u oblasti policije i pravosuđa.
- Implementacija je u toku, radne grupe su zasedale. Ima još nerešenih pitanja, naročito u oblasti pravosuđa i to je najkomplikovanija oblast, odnosno koje su to forme u koje prerastaju srpski sudovi na Kosovu - rekao je Dačić u Jagodini, gde je prisustvovao sastanku sa delegacijom ruskih privrednika iz Lenjingradske oblasti.
Dačić je ocenio da je bitno da se u policiji i pravosuđu poštuje etnička struktura, to jest da tamo gde žive Srbi, oni i budu zaposleni, što je i zahtev koji je prihvatila međunarodna zajednica. Premijer je rekao da se otvaraju i druge teme kao pitanje vlasništva i položaja Srpske pravoslavne crkve.
- Mislim da je međunarodna zajednica zadovoljna onim što smo uradili, a mi smo se zaista trudili da budemo konstruktivni, što ćemo nastaviti - rekao je Dačić.
Premijer je dodao da je zadovoljan rezultatima lokalnih izbora na Kosovu.
- Mislimo da je lista 'Srpska', koju je Vlada podržala, postigla izvanredne rezultate. Time je pokazano da građani na Kosovu i Metohiji imaju poverenje u Vladu Srbije i da u narednom periodu zajedno treba da radimo na implementaciji Briselskog sporazuma - naveo je Dačić.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Vučić: "Ponosan što ću ovde prisustvovati obeležavanju borbe protiv fašizma"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
BALKANSKI SPIJUN
Jel moze onaj moj komentar riba prase itd ;;) nije valda takva cenzura ?:)
Podelite komentar
Feki
Pa zna se kako ce da rade Policija i Sudstvo na kosovu u skladu sa Kosovskim Krivicnim Zakonikom i Krivicnim Procedurama.Dačić-u prestani da obmanjujes ,,obican'' svet i ukazi sta se stvarno radi i potpisuje na pregovorima.
Podelite komentar
Srdjan D.N.
Sva su pitanja resena, izadjite prvi predsednice vlade na ulicu i pitajte bilo kog prolaznika.
Podelite komentar