Selaković: Država se probudila u borbi protiv korupcije i kriminala
Najviši predstavnici ministarstva pravde i pravosuđa ocenili su danas da nema organizovanog kriminala bez veze sa vlašću ali da je pokazano da je utemeljen sistem za borbu protiv te pojave i da se "država probudila" i počela da koristi poluge vlasti.
Ministar pravosuđa Nikola Selaković izjavio je na zajedničkoj konferenciji za novinare s prvim potpredsednikom vlade Aleksandrom Vučićem i predstavnicima policije i pravosuđa na kojoj su predstavljeni rezultati akcije Grom i slučajeva 24 sporne privatizacije da se na mnoge slučajeve koji se sada rešavaju, kao što su te 24 privatizacije, čekalo godinama.
"To pokazuje da sistem nije bio sjajan i da je država spavala kada su bila u pitanju njena ovlašćenja. Sam današnji čin i ova konferencija govori da se država probudila i počela da koristi poluge vlasti i da je u tome prilično uspešna" rekao je Selaković.
On je rekao da nije bilo akcije Grom i rešavanja 24 slučajeva spornih privatizacija ne bi imali čime da se pojave pred medije i istakao da to upravo predstavlja deo reforme pravosuđa koji će građani pozdraviti i koja će se nastaviti.
Selaković je na pitanja o sprezi pojedinaca iz organa vlasti, konkretno pravosuđa, s kriminalom rekao da su razrešavani tužioci ali i sudije koje su osuđene pravosnažno za krivična dela korupcije.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Premijera predstave "Narodni poslanik" u JDP-u
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Sajber kurajber
Zasto drzava ne kaze da se mesec dana unapred zna ko ce biti uhapsen u nekoj od tih strasnih akcija.Onaj ko iole zna nesto o tome je da krupnije zverke obicno imaju dojave o akcijama ili se od njih trazi da nekog "nameste"...tako su obe strane zadovoljne..a narod "srecan"..sto je neki mucenik uhapsen sa 20grama marihuane...itd..Gde su glavesine..??
Podelite komentar
zmrki
Stvarno-ima li nekoga da veruje ovakvim izjavama?Pa ovo ne bi proslo ni u obdanistu...
Podelite komentar
meek mill
jedino sto se radi
Podelite komentar