Dobra vest za sve parove koji ne mogu da imaju decu: Ove godine će 4.300 žena dobiti vantelesnu oplodnju o trošku države
O trošku države ove godine na veštačku oplodnju u privatnim klinikama moći će da računa 4.300 parova, pišu Novosti, a uskoro o tome sledi i potpisivanje ugovora između RFZO i privatnih klinika.
Takođe, kako prenose Novosti, u privatnim oftalmološkim klinikama operaciju katarakte moći će da obavi najmanje 6.000 pacijenata, takođe o trošku zdravstvenog osiguranja.
Javni poziv za ugovaranje ovih usluga privanim zdravstvenim ustanovama otvoren je do petka, a ugovori će biti potpisani sa svim zainteresovanim ginekološkim i oftalmološkim klinikama koje ispunjavaju uslove u pogledu standarda kvaliteta rada, stručnog kadra i opreme.
Prošle godine je na postupak vantelesne oplodnje u privatne klinike o državnom trošku bilo upućeno oko 2.700 žena, a kataraktu je u privatnim klinikama operisalo oko 6.000 pacijenata.
VIDEO: A kada se rodi sreća izgleda ovako
(Telegraf.rs/Večernje novosti)
Video: Da li Srbija podržava zabranu društvenih mreža za mlađe od 18 godina? Evo šta su nam rekli građani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.