Na koji način porodice najbrže mogu da dobiju informacije o stanju bližnjih pozitivnih na koronu?
Direktor Klinike za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije doc Goran Stevanović objasnio je na današnjoj konferenciji za novinare kako porodice obolelih od korona virusa ne mogu da dobiju podatke o zdravstvenom stanju svojih članova.
- Što se tiče pacijenata koji su hospitalizovani, većina njih je u dobrom opštem stanju i može da komunicira telefonom. Njima se svakodnevno u toku obilazaka saopštava njihovo stanje tako da ne vidim problem u komunikaciji. Porodice u tim slučajevima ne moraju da dobiju informacije direktno od lekara - kazao je Stevanović.
Situacija je, međutim, drugačija kada je reč o obolelima koji su u jedinicama intenzivne nege.
- Što se tiče teško obolelih u jedinicama intezivnih nega, intenzivna nega ima svoj termin za davanje telefonskih informacija. Jedino što zaista molim, a to ne važi samo u ovoj situaciji kada je veliki priliv bolesnika, da se porodica međusobno usaglasi i da jedan član porodice zove za pacijenta da bi se dobila informacija. U suprotnom dolazi do zagušenja u terminima - objasnio je Stevanović.
U Srbiji je korona virus prema najnovijim informacijama potvrđen kod 4.873 osoba, a odneo je 99 života.
Video: Stevanović o lečenju krvnom plazmom i ko prvi treba da je primi
(Telegraf.rs)
Video: Da li Srbija podržava zabranu društvenih mreža za mlađe od 18 godina? Evo šta su nam rekli građani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.