Specijalne mere protiv korone: Zabranjeno da jedete, sedite na prednjem sedištu u taksiju, pušite...

Naredbom se u Novom Sadu zabranjuje konzumacija hrane i pića ispred ugostiteljskih objekata iz kojih se vrši šalterska prodaja hrane

  • 6
SRBIJA COVID19 MERE Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Opšte mere, poput skraćenog radnog vremena ugostiteljskih objekata, važe za sve opštine na teritoriji naše zemlje, međutim, lokalne samouprave imaju slobodu da uvedu i dodatne mere. Kako se epidemiološka situacija u celoj zemlji zaoštrava mnoge lokalne samouprave su odlučile da uvedu dodatne mere opreza, a neke od njih su, da kažemo, interesantne.

Novi Sad je jedan od prvih koji je uveo pooštrene mere preventive. Gradski štab za vanredne situacije Novog Sada doneo je četiri nove naredbe. Tom novom naredbom obavezuju se taksi vozači i korisnici na obavezno korišćenje zaštitnih maski, s tim da korisnici usluga ne mogu koristiti prednje sedište, navodi Blic.

Za jednim stolom u ugostiteljskom objektu ne može biti više od četvoro, izuzev ukoliko se radi o članovima iste porodice.

Oni koji obavljaju delatnost kao noćni klubovi, su u obavezi da ulazak u noćni klub omoguće isključivo uz prodaju/podelu ulaznica koje su numerisane brojevima od 1 do dozvoljenog broja posetilaca.

Nema jela ispred šaltera

Naredbom se zabranjuje i konzumacija hrane i pića ispred ugostiteljskih objekata iz kojih se vrši šalterska prodaja hrane.

Na sednici Štaba za vanredne situacije opštine Kula održanoj u subotu donete su nove naredbe na osnovu aktuelne epidemiološke situacije.

U Kuli najviše dvoje za stolom

U Kuli se u ugostiteljskim objektima broj gostiju za stolom ograničava na dva i zabranjeno je pušenje u zatvorenom delu objekta. Nova mera je i ograničavanje nivoa buke ispod 40 decibela kako bi se izbeglo vikanje i glasan govor prisutnih u objektu.

U Rumi ugostiteljima prepolovljena zakupnina

Štab za vanredne situacije u Rumi doneo je takođe neke strože mere prevencije širenja virusa, a uvedeno je i vanredno stanje. Radno vreme ugostiteljskih objekata na teritoriji ove vojvođanske opštine skraćeno je na 21 sat i pre nego što je tu odluku donela Vlada Srbije za celu državu.

Zanimljivo je da je ugostiteljskim objektima u Rumi data preporuka da alkohol gostima mogu da toče samo do 20 sati. Takođe, zakupnina za vlasnike ugostiteljskih objekata počev od novembra pa do kraja vanredne situacije umanjena je za 50 odsto.

Zatvoreni bazeni u Irigu, zbog Vrdničke banje

U oštini Irig je uvedeno vanredno stanje, ali su i pooštrene neke od mera, a sve u skladu sa epidemiološkom situacijom kao i lokalnim prilikama. Pa je tako u ovoj opštini zabranjeno ići na bazen, pošto se popularna Vrdnička banja nalazi u okviru opštine Irig lokalna samouprava nije želea da rizikuje sa velikim brojem okupljanja na bazenima ove banje.

Takođe, kako je u Rumi samo preporuka da se alkohol ne sme točiti posle 20 sati, u Irigu je to naredbom zabranjeno. Zabranjena je živa muzika i na otvorenom i zatvorenom, pušenje u zatvorenim prostorijama, ali i muzika je stišana na 40 decibela kako bi se smanjilo vikanje.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Cobi

    19. novembar 2020 | 22:56

    Na ulice bre, ovo je cirkus i sprdnja sa narodom!

  • Ivan

    19. novembar 2020 | 23:59

    Ma da bre taxisti nek povade prednja sedista, a gde da sednu kad pozove jedna porodica sa dvoje dece?! U gepek jedno dete, ajde bre stavis masku i sedi gde hoces! Ljudi na ulice svi ovi nisu normalni! Narod ne moze nista a oni sve mogu!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA