≫ 

Lončar saopštio da u Srbiju u drugom kvartalu stiže 1,2 miliona Fajzerovih vakcina

Skoro isto toliko dobićemo i u drugom kvartalu

  • 8
Pfizer BioNTech Fajzer Biotek vakcina koronavirus Foto: Tanjug/AP

Srbija je jutros potpisala novi ugovor sa kompanijom "Fajzer-Biontek", koji podrazumeva da će u našu zemlju u drugom kvartalu umesto 500.000 vakcina, stići 1,2 miliona, a u trećem umesto 400.000 - 1,19 miliona doza vakcina, izjavio je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

- Ovo što Srbija radi veliki deo sveta može samo da sanja. To su činjenice. Nastavićemo i dalje da radimo istim tempom - rekao je Lončar nakon razgovora sa ministrom zdravlja Republike Srpske Alenom Šeranićem.

Lončar je najavio da će Srbija, po pitanju vakcina, pomoći i komšijama.

- Srbija neće gledati samo na sebe, već i na sve oko nas, na prijatelje, komšije - rekao je Lončar.

"Ustupićemo informacioni sistem za vakcinaciju Srpskoj"

U Srbiji je do sada vakcinisano oko 5.000 zdravstvenih radnika iz Republike Srpske, kaže ministar zdravlja Zlatibor Lončar i dodaje da će Srbija ustupiti informacioni sistem za vakcinaciju Srpskoj, da bi mogli da ga koriste kada budu imali dovoljno cepiva.

Lončar je, nakon sastanka sa ministrom zdravlja i socijalne zaštite RS Alenom Šeranićem, rekao da proces vakcinacije zdravstvenih radnika iz RS u Lozniči, Šapcu, Sremskoj Mitrovici teče odlično i da će nadležni iz Srpske odrediti dalje prioritete koji će dolaziti i koji će biti vakcinisani.

- Dogovorena je dalja saradnja oko organizacije procesa vakcinacije koje je Srbija prošla, a za koje se priprema RS. Dogovorena je saradnja sa Institutom Batut, Agencijom za lekove i medicinska sredstva - rekao je Lončar.

On je naveo da je cilj da RS pripremu za masovnu vakcinaciju organizuje što brže i bez poteškoća, da je dogovoreno sa predstavnicima Vlade Srbije da se ustupi informacioni sistem koji Srbija koristi kada budu imali dovoljno vakcina.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Alen Šeranić zahvalio se predsedniku Srbije, premijerki i ministru zdravlja što su omogućili vakcinaciju zdravstvenih radnika iz Srpske u Srbiji.

- Tu smo da sagledamo kako je Srbija organizovala masovnu vakcinaciju - mislim na informacioni sistem, ljudske resurse - rekao je Šeranić.

On je naveo da se razgovaralo i o nadzoru nad zaraznim bolestima, praćenju neželjenog dejstva vakcina, ali i donacijama koje je do sada Srbija uputila u RS i kako se koriste.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Miroslav

    19. februar 2021 | 13:19

    Episkop Šabački se medju prvima vakcinisao kako je sam izjavio pa je od prekjuce hospitalizovan. Koja je svrha vakcine pita moja baka ?

  • Johan

    19. februar 2021 | 12:49

    Što kažu Hrvati i mi da imamo vakcina stalno bi se cepali i bili prvi u Evropi ko Srbi.

  • Cc

    19. februar 2021 | 12:42

    I sa vakcinama opet se zarazimo

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA