• 7

Istukao druga u niškoj gimnaziji, pa se ispisao iz škole: Udarao ga u glavu, povod bila simpatija

, Telegraf

O incidentu je obaveštena policija koja je sačinila izveštaj i prosledila ga Višem javnom tužilaštvu koje će odlučiti da li ima osnova za njihovo postupanje

 • 7
gimnazija Niš, vršnjačko nasilje

Foto: D.K.

Učenik drugog razreda gimnazije "9. maj" u Nišu, kome je pretilo isključenje jer je istukao školskog druga, ispisao se iz ove obrazovne ustanove pre pokretanja disciplinskog postupka.

Incident se dogodio 29. novembra tokom trajanja školskog odmora kada je učenik II4 odeljenja upao u učionicu 24 gde se nalazilo odeljenje II3 i zadao drugom đaku više udaraca u glavu i telo. Povod nasilničkog ispada, prema nezvaničnim saznanjima, bila je njihova školska drugarica prema kojoj su obojica iskazivali simpatiju.

Direktor gimnazije Nenad Disić ističe da njihova škola ništa "ne gura pod tepih" te da su odmah pristupili protokolu predviđenom za ovakve situacije.

"Procenili smo da se radi o trećem nivou nasilja što znači pokretanje disciplinskog postupka protiv učenika koji je mogao da se završi ukorom direktora ili ukorom nastavničkog veća sa ili bez isključenja iz škole. S obzirom na način na koji je izvršen napad na našeg učenika, bilo je za očekivati da usledi isključenje iz škole. Međutim, njegova majka je 30. novembra podnela zahtev da on bude ispisan, a dan kasnije to je i učinjeno. Disciplinski postupak je trebalo da bude pokrenut 2. decembra ali kako taj dečko više nije bio učenik naše škole, održali smo samo sednicu tima za bezbednost đaka kako bi se pružila podrška dečaku koji je preživeo nasilje ali i njegovim drugovima iz odeljenja koji su sve to gledali", rekao je Disić.

Ističe da mu je žao što se ovo uopšte dogodilo naročito jer je taj učenik već bio pod pojačanim vaspitnim radom te da je sve ukazivalo da je ta mera dala rezultat.

"Ne ponosimo se time što bismo ga verovatno izbacili iz škole jer i njemu treba neka podrška ali je već prošle godine ispoljavao ponašanje koje je zahtevalo vaspitni nadzor. Ove godine je do tog incidenta sve bilo u redu, zaista ne znamo šta se to desilo", izjavio je direktor gimnazije.

Napadnuti šesnaestogodišnjak na sreću je zadobio samo lakše povrede. O incidentu je obaveštena policija koja je sačinila izveštaj i prosledila ga Višem javnom tužilaštvu koje će odlučiti da li ima osnova za njihovo postupanje.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • Prosveta

  5. decembar 2022 | 20:12

  Ako dete napravi neprimereno ponasanje, tuca, nasilje,...pa onda da bi izbeglo pokretanje disciplinskog postupka, i ako podnese roditelj zahtev za premestaj u drugu skolu, u zakonu staviti da se postupak vodi do okoncanja, bez obzira sto je u drugoj-novoj skoli. Samo na taj nacin nastaviti da se dete kazni i da zna da ce buti kaznjen, kazniti i roditelje, a nikako obustavljati postupke. Ma nek ode i u stotu skolu, ali kazna treba da bude kazna, kao u saobracaju...nema prelaska granice ako ne platis prekrsaje. Ovo vise smisla nema. Ministar kao da je gluv na nasilje, ali i roditelji. Ma treba sve po novcaniku. Omladina je katastrofa, od drskosti, nevaspitanoati, do ogromne nekulture...

  46
  2

  Podelite komentar

 • Nikola

  5. decembar 2022 | 21:43

  Ljubi ga majka. Ko će njenog mezimca da kažnjava kad je on jedno božanstveno dete. Kada to divno dete sutradan zaradi neku ćorku mama će tada optužiti državu da nije dovoljno brinula da dete ne krene lošim putem.

  19
  0

  Podelite komentar

 • @Kiki

  5. decembar 2022 | 20:24

  Do svega ovoga doveo je zakon o Porodici. Zakon koji su prekršteni doneli. On uništava srpske porodice koje su stub ovog društva..

  18
  3

  Podelite komentar

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima