Nebojša Đurić iz Užica osvojio zlato i postavio novi svetski rekord u bacanju diska

Goran Nikolić i Ivana Arsić, još dvoje takmičara AK Pora u Utialiji je dobilo kategorizaciju za buduća takmičenja

• 3
Nebojša Đurić, Užice Foto: Paraolimpijski komitet

Užički paraatletičar Nebojša Đurić je na Gran pri takmičenju u Lidu di Jesolo osvojio zlatnu medalju i postavio novi svetski rekord u bacanju diska.

U kategoriji F55 takmičar AK Pora ostvario je rezultat od 40,37 metara, a bio je drugoplasirani u bacanju kugle.

Goran Nikolić i Ivana Arsić, još dvoje takmičara AK Pora u Italiji je dobilo kategorizaciju za buduća takmičenja, prenosi Infoera.

Krajem sedmice Nebojšu očekuje Prvenstvo Srbije u Kruševcu, a ubrzo će na Svetsko prvenstvo, koje će se od 8. do 13. jula održati u Parizu, gradu domaćinu narednih Paraolimpijskih igara.