• 2

Vreme čitanja: oko 1 min.

"Ne koristite tragediju u Ribnikaru za ličnu promociju": Zaštitnik građana obratio se svim korisnicima mreža

Vreme čitanja: oko 1 min.

On smatra da se objavljivanjem fotografija dece žrtava u najmanju ruku iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama

 • 2
PROSJACENJE DECA PASALIC

Foto: Tanjug/Rade Prelić

Zaštitnik građana Zoran Pašalić pozvao je danas sve učesnike na društvenim mrežama da u svojim objavama ne koriste tragediju u osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ za svoj dnevni aktivizam i promociju pojedinačnih interesa i naveo da najmanje što možemo da iskažemo u ovom trenutku jeste pijetet prema žrtvama.

"Tragedija u školi 'Vladislav Ribnikar' duboko je potresla celokupno naše društvo i nadilazi svaki pojedinačni ili grupni interes. Zato pozivam sve da ne koriste fotografije dece žrtava u cilju svoje ili bilo kakve druge promocije", naveo je Pašalić.

On smatra da se objavljivanjem fotografija dece žrtava u najmanju ruku iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama, a njihovi drugovi i porodice dodatno traumatizuju, navedeno je u saopštenju zaštitnika građana.

"S obzirom da je ovo tragedija svih nas, pozivam sve da se prema njoj odnose u skladu sa tradicionalnim vrednostima našeg društva čija su okosnica saosećajnost sa drugima, pijetet i poštovanje prema nečijoj tragediji. Objavljivanje fotografija dece žrtava u potpunosti odstupa od ovih nazora", naveo je Pašalić.

 

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • Djordjevic Bec

  5. jun 2023 | 13:43

  Ma gde BI to Ovi iz opozicije,Ma gde BI kojoti i ostali glumci🙄Ne brinite,to je sve neki fini i normalan svet 😊Mirno spavajte🙁

  3
  1

  Podelite komentar

 • Toni

  5. jun 2023 | 13:37

  Puno je maloumnika koji su objavljivali nekakve andjele i navodno žalili na svojim profilima a sve u cilju lične samopromocije i da bi pokazali kako oni žale. Svakom normalnom čoveku ovakva tragedija teško pada a oni nenormalni kao da se utrkuju ko će pre pokazati na FB već napravljene slike.

  3
  0

  Podelite komentar

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA