Pobeda roditelja dece stradale u saobraćaju: Usvojene izmene zakona, veće kazne za bahate vozače
Narodna skupština usvojila je izmene i dopune Krivičnog zakonika kojima su pooštrene kazne zatvora za krivično delo Teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja jer je poslednjih godina značajno povećan broj učinilaca ovog krivičnog dela, a njegovim izvršenjem je u velikom broju slučajeva nastupila smrtna posledica, saopšteno je.
Kako stoji u saopštenju, pooštravanje kazni zatvora za ovo krivično delo inicirali su predstavnici Udruženja roditelja dece stradale u saobraćaju, a inicijativu je podržao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Pored toga izmenama i dopunama Krivičnog zakonika propisana tri nova krivična dela – Napad na lice zaposleno u ustanovi u oblasti obrazovanja i vaspitanja, Napad na lice zaposleno u zdravstvenoj ustanovi i Napad na lice zaposleno u ustanovi socijalne zaštite, kao odgovor na narasli broj slučajeva nasilja prema zaposlenima u obrazovno-vaspitnom i zdravstvenom sektoru, kao i u sektoru socijalne zaštite, u vezi sa poslovima koje obavljaju.
Ove izmene i dopune inicirali su predstavnici strukovnih sindikata na satancima sa predsednikom Vlade Milošem Vučevićem i ministrima u Vladi.
Imajući u vidu da su na predlog narodnih poslanika izmenjena ili dopunjena samo četiri člana Krivičnog zakonika, rad na ostalim izmenama i dopunama se nastavlja, kao i sprovođenje rasprave o tome.
Povodom ostalih izmena i dopuna Krivičnog zakonika Ministarstvo pravde je u procesu konsultacija sa Evropskom komisijom.
(Telegraf.rs)
Video: "Ti si odande odakle ti je žena" Stefana svi zovu Kinez, njegova porodica je zagrljaj od 7.000 km
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Baš
Lepo,do sada u zdravstvu nismo imali nikakva prava niti lečenje,e tek će sad da nas ....
Podelite komentar
Map
Nista to promeniti nece
Podelite komentar
Slobodan rankov
Sve je to uredu a šta će mo sa bahatim pešacima koji prelaze ulicu a nepogledaju ni levo ni desno kao da ih neinteresuje njihova bezbednost, zatim zavlačese se vozilu koje se kreće u nazad a vozači u tom slučaju imaju ograničen pogled ITD. Što su rigoroznije kazne za vozače pešaci su bahatiji ! I biciklisti naravno.
Podelite komentar