Patrijarh Porfirije susreo se sa studentima Evropskog koledža iz Natolina

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Patrijarh srpski Porfirije razgovarao je juče u Parohijskom domu hrama Svetog Save na Vračaru sa grupom studenata Evropskog koledža iz Natolina, prestižne obrazovne ustanove iz Varšave koja školuje mlade stručnjake u oblasti politike, prava, ekonomije i međunarodnih odnosa.

U srdačnom razgovoru, patrijarh Porfirije je upoznao studente sa duhovnom, kulturnom i istorijskom ulogom Srpske pravoslavne crkve u oblikovanju identiteta srpskog naroda, kao i o njenoj misiji u savremenom društvu.

Posebno je istakao značaj zalaganja za mir, dijalog i zajedništvo kao temeljne vrednosti koje Crkva prenosi.

U nastavku susreta, studenti su postavljali pitanja na različite, najpre, duhovne teme, a patrijarh Porfirije je odgovarao sa posebnom pažnjom i pokazao otvorenost u dijalogu sa mladim ljudima iz različitih kulturoloških i verskih sredina, podstičući iskrenu razmenu mišljenja, saopšteno je iz SPC.

Pored patrijarha, studentima su se obratili i vikarni episkop novobrdski Ilarion i đakon Zdravko Jovanović, profesor Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta u Beogradu

Ova poseta je organizovana u okviru studijskog putovanja Evropskog koledža kroz Srbiju i Bosnu i Hercegovinu, radi upoznavanja političkih i društvenih prilika i kulture.

Evropski koledž u Natolinu osnovan je 1992. godine u Varšavi kao istureno sedište Evropskog koledža iz Briža osnovanog 1949. godine.

Reč je o prestižnoj obrazovnoj ustanovi koja priprema mlade stručnjake za rad u oblastima međunarodnih odnosa, evropske politike, prava i ekonomije.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Vatra progutala automobil u Bloku 19A

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Bravo

    2. maj 2025 | 09:26

    Bravo, svaka vam čast, evropske studente dočekujete a naše nazivate izdajnicima. Vi ste bruka i sramota za Srpski narod.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA