
Kroz naplatnu stanicu Pakovraće do 15 sati prošlo 18.000 vozila: Završetak prvomajskih praznika izazvao haos
Završetak prvomajskih praznika izazvao je drastično pojačan saobraćaj u smeru ka Beogradu, a autoput Miloš Veliki još jednom se potvrdio kao ključna saobraćajna kičma Srbije.
Kroz naplatnu stanicu Pakovraće, koja je glavna kapija za Čačak, do 15 časova prošlo je čak 18.000 vozila.
- Sve naplatne trake su u funkciji, stanica radi punim kapacitetom, a angažovan je i dodatni broj operatera kako bi se obezbedio nesmetan protok vozila. Ovoliki broj automobila pokazuje da je autoput Miloš Veliki u potpunosti opravdao očekivanja - izjavila je za RINU Jelena Nešović iz Javnog preduzeća "Putevi Srbije".
Ona je apelovala na vozače da koriste elektronsku naplatu putarine, jer TAG uređaji omogućavaju prolazak bez zadržavanja i značajno ubrzavaju saobraćaj.
- TAG uređaje građani mogu nabaviti u „Putevima Srbije“, Auto-moto savezu, Pošti i na većim benzinskim stanicama - dodala je Nešović.
Uprkos povećanom intenzitetu saobraćaja, zahvaljujući organizaciji i efikasnosti sistema, na rampama nije bilo dužih zadržavanja. Ipak, vozačima se savetuje dodatna opreznost i strpljenje, jer se veći talas povratka sa odmora tek očekuje u večernjim satima.
(Telegraf.rs/RINA)
Video: Dve godine od masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.