
Skandal trese Balkan: Hrvati zabranili studentima iz Srbije da upale sveće u Jasenovcu
Hrvatske vlasti zabranile su ulazak u Memorijalni centar Jasenovac studentskoj delegaciji iz Srbije koja je nameravala da položi cveće žrtvama ustaškog režima.
Reč je o grupi od 50 studenata sa univerziteta u Novom Sadu i Beogradu koji su zamolili hrvatske vlasti da im dozvole da polože cveće i zapale sveće kod spomenika posvećenog žrtvama u Jasenovcu.
Fondacija "Za srpski narod i državu" objavila je na Instagramu da studentskoj delegaciji, koja je pre sedam nameravala da poseti Jasenovac, vlasti u Hrvatskoj nisu oprostile to što je iz Srbije i što ne želi da zaboravi nevine žrtve iz svog naroda.
Zbog izostanka reakcije međunarodne zajednice, ova fondacija je kontaktirala izraelskog istoričara, direktora Centra "Simon Vizental" u Jerusalimu Efraima Zurofa, koji je rekao da je takva reakcija hrvatskih vlasti ludost.
"Nisu vam dozvolili da odnesete cveće? To je apsurdno. Kako ste im se predstavili? Kao grupa ljudi koja želi da snimi film ili kao potomci žrtava iz Jasenovca? Da li imate rođake koji su stradali u Jasenovcu i zamolili ste ih da dođete u Jasenovac da im odate počast? To je apsolutna ludost" rekao je Zurof.
On je podsetio da ni predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću nije bilo dozvoljeno da ide u Jasenovac.
"To je veliki apsurd, nešto zlobno i odvratno. Veoma sam emotivan kada je reč o Srbiji. I to ne zato što sam rođen tamo i ne zato što sam odatle, već zato što volim ljude odande i poistovećujem se sa Srbima" istakao je Zurof.
(Telegraf.rs/Srpska info)
Video: Drama u Beogradu: Muž u Beogradu zatekao ženu sa drugim
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lara
I to je sve što treba da znate o hrvatima.
Podelite komentar
ZZ
Hrvati, sram vas bilo. Najblaze receno. Istina se ne moze sakriti.
Podelite komentar
Rok
Moze im se…Nicija nije do zore sijala
Podelite komentar