Stižu nove oluje, EVO i kada! Srbiju očekuje novi talas obilnijih pljuskova i nepogoda: Moguć i grad

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Današnji dan doneće predah od pljuskova i nepogoda. Očekuje se pretežno sunčano vreme, povremeno uz umerenu oblačnost. Maksimalna temperatura biće od 20 do 24°C, u Beogradu do 22°C.

Inače, ciklon iz centralne i severoistočne Evrope koji je prethodnih dana u severozapadnoj visinskoj struji donosio Srbiji pljuskove i grmljavinske nepogode sa gradom, oslabio, a sada sve više jača uticaj ciklona sa centralnog Mediterana.

Satelitska slika Foto: sat24.com

Već večeras do zapadnih delova Srbije očekuje se naoblačenje. Kiša i pljuskovi sa grmljavinom očekuju se tokom večeri na zapadu Srbije, u Podrinju, na zapadu Srema, Mačve i Bačke. To će biti uvod u jače pogoršanje vremena, koje se očekuje od sutra.

Dakle, naoblačenje sa zapada, već u sredu ujutro proširiće se i na ostale delove Srbije.

U sredu oblačno sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Biće uslova i za grmljavinske oluje sa gradom, olujnim vetrom i obilnijim pljuskovima, pri čemu bi u kratkom vremenskom intervalu palo i više od 30-40 litara kiše po kvadratnom metru, uz opasnost od urbanih poplava i bujica.

Padavine Foto: zoomEAARTH

Treba redovno pratiti državne i nadležne službe i ponašati se u skladu sa njihovim najavama i upozorenjima.

Ovog podneva temperature u većem delu Srbije kreću se oko 20 stepeni i sparno je, usled povećane vlažnosti vazduha.

Trenutne temperature vazduha Foto: meteociel

Nestabilno vreme očekuje se do kraja sedmice.

Prema trenutnim prognozama, duže stabilizacije vremena nema na vidku.

(Telegraf.rs)

Video: Prognoza vremena: Evo koje predele će zahvatiti kiša i nevreme

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Marinjes

    20. maj 2025 | 12:22

    U proleće je takvo,promenljivo vreme ali nadamo se lepšem i stabilnijem vremenu.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA