
Mariju (24) i Dejana (31) spojila je pruga: Ona mašinovođa, on kondukter, a njihova ljubavna priča je filmska
"To je bila ljubav na prvi pogled", istovremeno su izgovorili sa osmehom na licu i iskrom u očima Marija Stevanović (24) i Dejan Trifunović (31) za kameru Telegrafa. Ljubav između ovog mladog para rodila se na pruzi čiji je osnovni zadatak da spaja daleke gradove, ali u ovom slučaju spojila je njih i njihova srca, a svoju prelepu životnu priču nastavili su da grade u Lapovu.
Dva nasmejana mlada lica u uniformi, odgovorni kao vojnici pristupili su tog dana svom poslu i sa toplim osmehom, ljubazno dočekivali putnike na stanici u Lapovu i pripremali se za polazak voza koji je bio zakazan u 16.04 časova. I mi smo bili tamo, a Marija i Dejan su svoju ljubavnu priču pristali da podele i sa nama. Ona - mašinovođa, on - kondukter, za Telegraf.rs prisetili su se početka svoje ljubavi.
- Ja sam radila u Beogradu, u BG vozu, a on je u mom vozu u tom momentu bio kondukter. Znali smo se i pre iz viđenja, ali naša ljubav je počela da se rađa kroz posao. Tako smo počeli malo po malo da se viđamo i izvan posla i sada smo već zajedno skoro dve godine - počinje Marija priču za Telegraf.rs.

Marija je iz Požarevca, a kaže da je ljubav prema vozovima i železnici nasledila od svog oca koji je bio mašinovođa. To ju je i navelo da krene njegovim stopama i započne život u Beogradu, gde je i upoznala Dejana koji s ponosom priča o svojoj izabranici.
- Čim sam je video primetio sam da je pre svega jedna vrlo odgovorna osoba. Jako je dobra devojka, a u današnje vreme je i teško naći takvu osobu kakva je ona. Slažemo se u mnogim stvarima, ali me je kod najviše privuklo to što imamo ista interesovanja i zajedničke životne ciljeve. To je nešto što me najviše privuklo kod nje, naravno, osim njenog izgleda - priča nam Dejan koji je posebno istakao njenu hrabrost.
Upravljati ovom grdosijom nije nimalo lako, Marija vozi putničke vozove, a Dejan kaže da svom poslu pristupa veoma odgovorno i hrabro. "Hrabrija je od mnogih muškaraca", dodaje on kroz razgovor.
Hrabra je Marija, ali hrabar je i Dejan, jer su rešili da svojoj ljubavi daju šansu i nastave život zajedno van Beograda.
- Nedavno smo se preselili u Lapovo, jer je manje mesto i lepša životna sredina. Ovde nam je sada i lakše što se tiče posla i drugih svakodnevnih stvari. Zato smo odlučili da baš ovde gradimo život zajedno i uživamo u tome - kaže Marija.

Iako su u istom poslu, često se desi da se čak i ne vide i ne sretnu u toku dana. Marija ide na put iz Lapova za Beograd, vozi i do Niša i drugih mesta, a Dejan je mašinovođa, te i on često menja rute.
- Desi se nekada i da radimo zajedno u istom vozu, tako da uspevamo da se uklopimo u svakom slučaju. Posao kao posao nam je okej, volimo to što radimo i volimo što smo tu, to nam i pomaže da razumemo jedno drugo samim tim što radimo zajedno, dopunjujemo se - kaže Dejan.
Dejan je odlučio da i on postane mašinovođa, a na tom putu punu podršku mu pruža Marija.
Dejan je zaprosio Mariju
Koliko je siguran u svoju ljubav dokazao je prosidbom koju je priredio u Barseloni nakon osam meseci veze. Dok su bili na prelepom putovanju, kako je ispričao, čim su došli, znao je da je to to, da je to baš taj grad u kojem želi da svojoj devojci priredi iznenađenje.
Organizovao je veridbu sa vodičem, a baš kada su bili na najpoznatijoj lokaciji, ispred katedrale Sagrada Familia, na iznenađenje svih, klekao je ispred nje, postavio ono dobro poznato pitanja. Bez razmišljanja rekla je "DA!".
- Bilo je zaista čarobno. Pretpostavila sam da će se to dogoditi, ali nisam ni sumnjala da će to biti baš tu. Oduševio me je i način na koji je to uradio - prokomentarisala je Marija za naš portal.
Dejan i Marija uživaju u svojoj ljubavi već dve godine, a mi smo se uverili da kada pričaju jedno o drugom njihovo lice krasi osmeh, ali i iskra u očima.

Neki bi rekli da je slučajnost, ali oni kažu - sudbina i ljubav na prvi pogled. Spojio ih je voz, a oni nastavljaju zajedno da voze u istom pravcu.
(Telegraf.rs)
Video: Muzej Jugoslavije privlači veliki broj posetilaca za Dan mladosti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Горан
Само напред децо,срећно вам било да дуго уживате у браку и животу!!!
Podelite komentar