Nevreme se ne stišava: Pljuskovi sa grmljavinom i večeras, a EVO gde Srbiji prete oluje, grad i urbane poplave

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Širom Srbije je veoma nestabilno sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Pojedine predele pogodile su i grmljavinske oluje i nepogode sa gradom i vrlo obilnim pljuskovima, a najkritilnije je bilo na severu Vojvodine, u Podrinju, u Kolubarskom okrugu i u centralnoj Šumadiji.

Padavine Foto: zoomEarth

Suboticu je potopila višesatna kiša sa jakim pljuskovima, a delovi grada su pod vodom.

Kiša i pljuskovi sa grmljavinom očekuju se i do kraja dana, ali i tokom večeri. Biće i dalje idealnih uslova za grmljavinske oluje sa gradom, jakim gromovima i vrlo obilnim pljuskovima, uz olujne vetrove. Na pojedinim lokacijama očekuje se da padne i više od 50 litara kiše po kvadratnom metru u veoma kratkom vremesnkom intervalu, uz opasnost od urbanih poplava i bujica.

U ovom času nad Srbijom je prisutno više grmlajvinskih sistema, koji se u jugozapadnoj visinskoj struji premešetaju prema severoistoku, a na najjačem udaru do večeri nalaziće se Kolubarski okrug, Podrinje, Mačva, Šumadija, Pomoravlje, Podunavlje, Braničevski okrug, šire područje Beograda, Vojvodina i delovi zapadne, istočne i centralne Srbije. Nad ovim predelima biće najizraženije grmljavinske oluje i nepogode.

Padavine Foto: zoomEAARTH

Treba redovno pratiti državne i nadležne službe i ponašati se u skladu sa njihovim najavama i upozorenjima.

Veliki oprez neophodan je na otvorenom, ali i u saobraćaju i da se uslovi vožnje prilagode vremenskim uslovima i uslovima na putu.

S obzirom da preovladavaju južna visinska strujanja u sklopu premeštanja ciklona sa centralnog Mediterana i Jadranskog mora preko Srbije, sa severa Afrike stižu i čestice pustinjskog peska iz Sahare, pa se očekuje prljava, odnosno obojena kiša, a ova pojava najviše je vidljiva na vozilima.

Satelitska slika Foto: sat24.com
Oblačnost, temerature i padavine Foto: sat24/meteociel/zoomEarth
Satelitska slika Foto: sat24.com

Nestabilno vreme očekuje se do kraja sedmice, od vikenda i uz zahlađenje.

Prema trenutnim prognozama, duže stabilizacije vremena nema na vidku.

(Telegraf.rs)

Video: Popodnevni špic kao i pljusak napravili su kolaps na pojedinim deonicama u prestonici Srbije.

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA