Plivanje na otvorenim vodama: Početak sezone 22. juna na jezeru Svetićevo kod Bačke Topole

E. K.
E. K.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Poslednjih godina i u našoj zemlji je sve popularnije maratonsko plivanje na otvorenim vodama. Na jezeru Svetićevo u Bačkoj Topoli 22. juna počinje nova sezona u ovoj plivačkoj disciplini.

Sledeća maratonska trka je Apatinu 28. juna na rukavcu Dunava, Plava ruža. U julu će biti održano više trka. Otvoreno prvenstvo Saveza za plivanje na otvorenim vodama Srbije zakazano je za 5. jul na Zobnatici, kada će biti održan i 21. Topolski maraton. Karavan maratonskih trka na otvorenim vodama se seli 12. jula u Kanjižu, potom u Sjenicu i Novi Pazar 19. i 20. jula. Na samom kraju meseca jula biće organizovan plivački maraton Ada - Mol i nadmetanje domaćih i stranih maratonaca na Mrtvoj Tisi u Bačkom Gradištu.

- Kao i prethodnih godina, očekuju nas atraktivna i zanimljiva takmičenja u svim uzrasnim kategorijama. Seniori plivaju na 1 i 5 kilometara. Jedina trka koja se organizuje kod nas u olimpijskoj disciplini je plivački maraton u Bačkoj Topoli na dužini od 10 kilometara - kaže predsednik našeg saveza Mihajlo Kojić.

Sezona plivanja na otvorenim vodama nastavlja se i u avgustu. Ukupno u ovoj takmičarskoj sezoni planirano je između 15 i 18 maratonskih trka.

(Telegraf.rs/RTV)

Video: YU grupa o boravku na Jamajci

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA