
Užas! Bolesna žena zamolila vozača da sedne, on je izbacio sa prvog sedišta: Košmar u autobusu za Petrovac
Penzionerki S. G. (68) iz Beograda, tokom prethodnog vikenda, bio je ugrožen život tokom obične vožnje autobusom. Žena, koja godinama ima astmu i hroničnu opstruktivnu bolest pluća, doživela je veliku neprijatnost u autobusu prevoznika "Litas" na putu do Petrovca na Mlavi, kada joj je vozač zabranio da sedne na prvo mesto iza njega da mu ne bi, kako je rekao, "disala za vratom", iako je vidno bila bolesna i zadihana!
Žena se obratila medijima i tvrdi da se zbog slabih pluća pri svakom naporu lako zadiše, te je pri ulasku u vozilo zamolila vozača da sedne kako bi se oporavila. Međutim, umesto na razumevanje, doživela je diskriminaciju i uvredu, zbog koje umalo nije zaplakala pred putnicima.
"Trebalo mi je predah"
- Čekala sam na Autokomandi autobus prevoznika "Litas", koji je sa glavne stanice imao polazak u 13.45 časova. Od samog početka, kad smo čekali da ubacimo prtljag u bunker, vozač je bio neprijatan, ali ostali putnici i ja nismo previše obraćali pažnju na to. Kao neko ko godinama ima astmu i dijagnostikovanu hroničnu opstruktivnu bolest pluća, pri svakom, čak i najmanjem, bilo kakvom naporu, zadišem se. Imam kraću krizu ili takozvane borbe za vazduh. Posle uzimanja pumpice to se smiri, a nekad se stabilizuje i samo od sebe. Prosto, takva je bolest, slaba pluća - objasnila je penzionerka i dodala:
- Kada sam došla na red da kupim kartu, popela sam se na nekoliko stepenika autobusa i zamolila za kartu do Petrovca na Mlavi. Jesam se zadihala. Pitao me je koju kartu hoću. Naznačila sam da sam penzioner. Dok je kucao tu potvrdu, videla sam da je mesto iza njega slobodno i pitala sam da li mogu da sednem. Trebalo mi je negde da se spustim, da se što pre povratim. Uostalom, video je da mi nije dobro.

Žena ističe da je tek tada usledio pravi šok za nju.
- Iako sam očekivala potvrdan odgovor, ozbiljnim tonom, onako malo glasnije i drskije mi je odgovorio: "Ne možeš! Pa da mi tako ceo put do Petrovca dišeš za vratom. Nađi mesto pozadi." Bila sam u šoku. Osetila sam se i poniženo i uvređeno za nešto što nije moja krivica. Da li sam ja kriva što sam bolesna? Umesto da mi kaže da sednem, odlučio je da me uvredi.

Putnici su, prema njenim rečima, čuli razgovor i ophođenje vozača.
- Bila sam na ivici suza. Kratko sam mu odgovorila: "U redu", i uputila se ka sredini autobusa, gde sam našla mesto. Ono što me je posle dodatno pogodilo jeste to što je naredni putnik koji je ulazio mogao da sedne na to mesto iza vozača jer, očigledno, lepo diše, po volji vozača.
Razgovor s vozačem
Iz "Litasa" kažu za Kurir da će preduzeti sve neophodne korake kako bi detaljno istražili ovaj incident.
- Pokrenuli smo postupak provere svih relevantnih naloga i planiramo da obavimo razgovor sa vozačem kako bismo utvrdili tačne okolnosti i osigurali da se ovakve situacije ne ponavljaju. Na osnovu utvrđenih činjenica, preduzećemo odgovarajuće disciplinske mere u skladu s našim pravilima i vrednostima koje zastupamo kao kompanija.
(Telegraf.rs / Kurir)
Video: Ovako je izgledala obuka ronilaca Rečne flotile na Zavojskom jezeru: Neverovatne scene kao iz filma!
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Kalja
Sto ga ne Tuzi, padni u autobus trazi hitnu i policiju na licu mesta!!!! Vako nema fajde
Podelite komentar
panić
gospodinu podhitno odkaz pa na selo ovce da čuva verovatno je za to kvalifikovan
Podelite komentar
Moj vozac autobus iz nemacke
Uvek zauzme napred 4 ili 6 mesta ostavi za svoje prijatelje koji cesce putuju putnici to znaju I tu ne sedaju niti se ko ljuti
Podelite komentar