Teška mehanizacija stigla u pomoć: Žestoka borba sa vatrenom stihijom na jugu Srbije

Đ. Đ.
Đ. Đ.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Pomoćnik gradonačelnika Vranja za vanredne situacije Igor Mladenović izjavio je danas da su požari u okolini Vranja delimično lokalizovani i da je trenutno aktivno sedam do osam žarišta, od kojih je većina sanirana, kao i da su u gašenju angažovana i dva helikoptera Sektora za vanredne situacije MUP-a.

On je rekao za Tanjug da je situacija, ipak, mnogo bolja nego što je bila sinoć i dodao da je ekipa Službe za vanredne situacije u Vranju trenutno na terenu kod sela Mečkovac i Balinovac.

Na terenu su, kako kaže Mladnović, i gradonačelnik Slobodan Milenković i načelnik komunalne policije Ivica Antić, kako bi pružili pomoć stanovništvu pogođenom požarima.

"Bilo je nadletanje dva helikoptera Sektora za vanredne situacije, tu su vatrgoasci, javna preduzeća, meštani su tu, stanje je mnogo bolje nego sinoć", rekao je Mladenović.

On je ukazao da je pored helikoptera Sektora za vanredne situacije uključena i teška mehanizacija namenjena za gašenje požara javnog preduzeća u Vranju.

Na pitanje da li je deo stanovništva Pčinjskog okruga prinuđen da napusti svoje domove, naveo je da je jedna kuća izgorela i da je ponuđena gospođi koja je stanovala u njoj, ali da je ona odbila pomoć i da je odlučila da bude kod rođaka u narednom periodu.

Takođe, naglasio je da su pripadnici Vojske Srbije bili angažovani sinoć sa cisternom vode.

Vladica Ranđelović iz službe za odnose s javnošću Grada Vranja je podsetio da je juče bio veliki požari u selu Mečkovac kod Vranjske Banje koji je stavljen pod kontrolu tokom noći.

Naglasio je i da je kasno sinoć zbog složenosti situacije Gradski štab za vanredne sitaucije doneo odluku o proglašenju vanredne sitaucije koja je na snazi do daljeg.

Ranđelović je izrazio očekivanje da će sve biti stavljeno pod kontrolu i nagalsio da žrtava nema, a da materijalna šteta tek treba da se utvrdi.

Kako je rekao, nema stradalih u požarima, dok bi materijalna šteta tek trebalo da se utvrdi nakon stavljanja požara pod kontrolu.

Ukazao je da je 150 vatrogasaca učestvovalo u gašenju više desetina požara u Pčinjskom okrugu tokom jučerašnjeg dana.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Helikopteri se priključili gašenju požara u okolini Vranja

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA