Zaposleni i uprava ušli u zgradu Univerziteta u Novom Pazaru zbog opasnosti od hemijskog incidenta i požara

Đ. Đ.
Đ. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 14

Državni univerzitet u Novom Pazaru (DUNP) saopštio je danas da su zbog potencijalne opasnosti od hemijskog incidenta i opasnosti od izbijanja požara, kao i zbog opšte bezbednosti građana koji žive u okolini zgrade Univerziteta i priprema zgrade za novu školsku godinu, zaposleni i uprava jutros ušli u zgradu DUNP-a

Kako se navodi u saopštenju, prema informarcijama kojima raspolaže univerzitet, nakon šest meseci blokade tehnička bezbednost zgrade je ugrožena zbog potencijalne opasnosti od hemijskog incidenta i izbijanja požara, koji bi bilo gotovo nemoguće lokalizovati zbog opasnih i zapaljivih materija koje se nalaze u laboratorijama i depoima za odlaganje i skladištenje hemijskog materijala, pa bi, uzimajući u obzir povećane rizike usled visokih temperatura, mogle nastati posledice koje bi dovele u opasnost šire područje oko zgrade univerziteta i opasnost po zdravlje i živote ljudi.

U saopštenju se dodaje da su zaposleni i uprava univerziteta ušli u zgradu DUNP-a sa ciljem sanacije potencijalnih opasnosti, kao i sanacije sanitarnih havarija izazvanih obilnim padavinama u proteklom periodu, a sve u svrhu pripreme zgrade za uspostavljanje normalnog funkcionisanja i tehničke ispravnosti zgrade pre početka nove školske godine, kako bi budući brucoši i ostali studenti novu škkolsku godinu dočekali u svojim klupama.

"Služba obezbeđenja je zatečenim studentima u blokadi omogućila da uzmu lične stvari iz prostorija univerziteta i otpratila ih do izlaza iz zgrade, nakon čega su nasilno kroz prozor laboratorije studenti ponovo ušli sa ciljem izazivanja haosa, pritom su nasrtali i grubo vređali pripadnike obezbeđenja i zaposlene", kaže se u saopštenju.

Navodi se i da su u zgradi zatečena lica koja nisu studenti ni zaposleni DUNP-a, kao i da će nakon što pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova izvrše uviđaj, formirane komisije utvrditi nastalu štetu i popis inventara.

"Već na prvi pogled može se zaključiti da je materijalna šteta koju su studenti u blokadi načinili ogromna", naveli su iz DUNP-a.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Italijan koji je Jokićevom konju doneo pobedu oduševio Srbiju, ovako je slušao Bože pravde

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Strahinja

    29. jul 2025 | 10:12

    Opozicija treba da se stidi svojih postupaka

  • Natasa

    29. jul 2025 | 09:28

    Zaposleni na univerzitetu su pokazali visok nivo profesionalnosti. Ovakvi incidenti se mogu desiti, ali je važno kako se na njih reaguje. Njihova reakcija je bila pravi primer kako treba postupiti u kriznim situacijama.

  • Dalmacija

    29. jul 2025 | 10:11

    Uprava univerziteta je pokazala odgovornost brinući se o bezbednosti svih građana i studenata.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA