Kamioni vire iz vode, ceo grad pretvoren u jezero! Strašan snimak nakon jakog nevremena na jugu Srbije

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Jaka kiša koja je padala tokom jučerašnjeg dana dovela je do poplava u pojedinim opštinama u Kosovskom Pomoravlju, dok je u pojedinim delovima nevreme bilo toliko jako da su automobili i vozila koja su se našla na kritičnim mestima i dalje pod vodom.

Kiša je dovela do bujanja reke Binačke Morave koja se izlila kod mesta Požaranja. Poplave su pogodile opštine Vitinu i Klokot. Kako javljaju meštani putem društvenih mreža, poplavljena su i pojedina domaćinstva u Klokotu, njihova dvorišta i štale, javlja RTV Kim.

Situacija je posebno alarmantna u Vitini, gde je u tamošnjim školama obustavljena nastava a mnogi građani zbog velike količine vode na putevima nisu mogli da odu na posao.

Kako je objavljeno na stranici Grad Vitina, Opštinski odbor za zaštitu i spasavanje odlučio je da se obustavi nastava u svim školama opštine Vitina, prenosi Kim.

Predsednik opštine Vitina, Sokolj Haljiti, danas je sazvao sastanak Opštinskog odbora za zaštitu i spasavanje u Vitini, na kojem su se dogovorili da se nastava za danas obustavi u svim školama ove opštine.

Do ove odluke je došlo zbog otežanog saobraćaja a nakon poplava koje su pogodile pojedine delove opštine Vitina usled obilnih padavina, navode na stranici.

Kako javljaju pojedini kosovski mediji, usled padavina došlo je do poplava i u opštini Ranilug, piše Instagram stranica "zubinpotokinfo".

(Telegraf.rs)

Video: Pune trbine na utakmici u Rumi Sloven - Zvezda

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • tuturutu

    19. novembar 2025 | 15:17

    Neka udare mars ovi njegovi pa neka izlopataju to!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA