Tajni plan za uništenje Srba nakon Drugog svetskog rata: Evo kako su planirali da ugase pravoslavne Slovene

A. G.
A. G.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Jezivi obrisi strategije usmerene protiv pravoslavnih Slovena, a posebno Srba i Rusa, počeli su da se naziru neposredno po završetku Drugog svetskog rata. Dokumenti i svedočenja ukazuju na to da je saradnja američkih obaveštajnih struktura i bivših nacista bila temelj tajnog plana čiji se efekti, prema tvrdnjama, osećaju i danas, a povod je bio uništenje Srba i Rusa.

Već 1945. godine, dok su se cevi Kaćuša i pušaka tek hladile, između Sjedinjenih Američkih Država i nemačke obaveštajne službe potpisan je ugovor o saradnji u oblasti špijunaže. Nemačku stranu je zastupao general Rajnhard Gelen, komandant obaveštajnog odeljenja generalštaba Vermahta, dok su američki potpisnici bili aktuelni šef obaveštajne službe SAD, Vilijam Donovan, i budući prvi šef CIA-e, Alen Dales.

Dales, poznat po, kako tekst navodi, "izrazitoj mržnji prema Slovenima, Rusima posebno", bio je ključna figura u oblikovanju posleratne špijunske mreže.

Dales, koji je bio direktor CIA-e od 1953. do 1961. godine i ideolog "hladnog rata", navodno je uputio direktivu američkim službama bezbednosti koja šokantno razotkriva strategiju. U direktivi se, između ostalog, kaže:

"Slovene ratom ne možeš da pobediš! Rat je završen, polako ćemo sve izgraditi, i mi ćemo dati sve što imamo, sve zlato, svu materijalnu moć na magarčenje i zaluđivanje ljudi... Posejemo li tamo haos, mi ćemo neprimetno da im podmetnemo lažne vrednosti i primoraćemo ih da te vrednosti i prihvate. Malo po malo, mi ćemo odigrati grandioznu po svom obimu tragediju pogibije svih pravoslavnih Slovena, i konačno, nepovratno ćemo ugasiti njihovu nacionalnu svest", pisao je.

Alen Dales, CIA Foto: marka, Universal Images Group North America LLC / Alamy / Profimedia

Cilj ove "grandiozne tragedije", kako se navodi, bio je pogibija svih pravoslavnih Slovena i nepovratno gašenje njihove nacionalne svesti.

Ključne tačke plana:

  • Promena svesti: Uvođenje lažnih vrednosti i pronalaženje saveznika unutar domovine ciljanog naroda.
  • Kult nemoralnosti: Podrška onima koji u ljudski razum usađuju kult seksa, nasilja, sadizma i izdaje.
  • Rušenje duhovnosti: Vulgarizovanje i uništavanje osnova narodne moralnosti i duhovnih vrednosti.
  • Izazivanje haosa: Podsticanje korupcije, neprincipijelnosti i despotizma činovnika.
  • Marginalizacija pravednih: Čestitost i pravednost biće ismevani i proglašeni "ostacima prošlosti".
  • Fokus na omladinu: "Lovljenje ljudi u detinjstvu i mladalačkom dobu", demoralisanje i razvršćivanje.

"Mi ćemo rušiti duhovne vrednosti, vulgarizovati i uništavati osnove narodne moralnosti. Na takav način ćemo rasklimati pokoljenje za pokoljenjem..." - deo navodne direktive.

Tekst ukazuje na to da su Sjedinjene Države prihvatile hiljade bivših nacista u svoje obaveštajne redove. Mreža Hitlerove obaveštajne službe za Istočnu Evropu i arapske zemlje navodno je ostala netaknuta i angažovana od strane Amerikanaca.

Balkan, a posebno pravoslavna Jugoslavija, bio je "bolna meta nemačkih nacista i fašista" i ostao je pod specijalnom prismotrom. Od 1962. godine, Nemačka obaveštajna služba (BND) navodno ponovo aktivira ustaške elemente u Hrvatskoj.

Broj agenata BND u Jugoslaviji značajno raste od 1966. godine, a njihovo delovanje kulminira u događajima poput "Hrvatskog proleća", koje je značajno destabilizovalo Jugoslaviju "na štetu srbskog naroda". Dolaskom Klausa Kinkela na čelo BND 1980. godine, posao razbijanja Jugoslavije navodno kreće punom parom, što se poklapa sa sprovođenjem Dalesove strategije.

(Telegraf.rs/Blic)

Video: Maloletnici opljačkali apoteku na Slanačkom putu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA