Drama na nebu iznad Prištine: Vojni avion satima kružio na nebu, na kraju morao da promeni odredište
Nemački vojni avion već satima kruži iznad regiona jer zbog guste magle ne može da sleti na Međunarodni aerodrom "Adem Jašari" u Prištini, potvrđeno je iz Agencije za usluge vazdušne navigacije.
Driton Ujkani iz Agencije za vazdušnu navigaciju (ASHNA) izjavio je da avion nema posadu sertifikovanu za sletanje u uslovima smanjene vidljivosti, zbog čega se procedura produžava.
"Nemački vojni avion ne može da sleti u Prištinu jer nema osoblje sertifikovano za sletanje u uslovima smanjene vidljivosti", rekao je Ujkani.
"Ostali letovi se odvijaju normalno", navodi Ujkani.
Portal Koha nije ni od prištinskog aerodroma uspeo da dobije informaciju o tome da li će i kada nemački avion sleteti.
Prema podacima servisa "Flightradar24", avion nemačke vojske poleteo je iz Berlina još u 8:40.
Prema navodima Kohe, vojni avion je sleteo u Skoplje, a u vazduhu je bio 7 sati.
(Telegraf.rs/Kosovo online)
Video: Arsenijević: Teslina rapsodija osvojila svet, sledeći korak mjuzikl "Life of Tesla" na Brodveju
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Јован
Ево сви жалимо али што исход није био потпуно другачији
Podelite komentar
Srbin
Mogao je u Beograd 😂 pravo na bataju 😎
Podelite komentar
Deda
Osim što nemaju sertifikat za sletanje po magli, nemaju pravni osnov da nam drže Kosovo pod okupacijom
Podelite komentar