Saradnja institucija za bolju inkluziju Roma

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

U Opštini Kovin održan je radni sastanak sa poslanicom u Skupštini AP Vojvodine Jelenom Jovanović i predstavnicom Kancelarije za inkluziju Roma Ljiljanom Knežević, na temu unapređenja položaja romske zajednice i jačanja saradnje lokalnih institucija.

Predsednica opštine Violeta Ocokoljić i njen zamenik Ratko Mosurović istakli su da je Kovin u prethodnom periodu uložio značajna sredstva u programe namenjene obrazovanju, zdravstvu i poboljšanju uslova života Roma i Romkinja. Posebno je ukazano na podršku Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu politiku, koji je kroz konkurs omogućio angažovanje koordinatora za Rome pri Centru za socijalni rad.

Kovin je usvojio i Lokalni akcioni plan za unapređenje položaja Roma i Romkinja za period 2025–2027. godine, koji obuhvata oblasti obrazovanja, zapošljavanja, stanovanja i zdravstvene i socijalne zaštite. Za sprovođenje mera opština je u tekućoj godini izdvojila 7,67 miliona dinara.

Protekla godina donela je i konkretne rezultate na terenu: 60 dece dobilo je vaučere za sportsku opremu, 150 učenika školski pribor, dok je za nabavku lekova izdvojeno 650.000 dinara. U oblasti stanovanja obezbeđen je građevinski materijal za pet porodica, nova stolarija za 13 domaćinstava, kao i priključci za vodu i struju za tri domaćinstva.

Na sastanku je ocenjeno da je međusektorska saradnja ključna za održive politike inkluzije, te da će se partnerski pristup nastaviti i u narednom periodu. Učesnici su izrazili zadovoljstvo postignutim rezultatima i potvrdili da Kovin ostaje posvećen stvaranju jednakih mogućnosti za sve građane.

(Telegraf.rs/A.N.)

Video: Zavirili smo na generalnu probu mjuzikla Don Žuan

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA