Goč pod opsadom: 300 lovaca na velikom Saboru, hajka, fešta, druženje i lovačke priče
Jedno od najstarijih lovačkih udruženja u Srbiji, LU „Vojvoda Lune“ iz Vrnjačke Banje, proteklog vikenda ugostilo je oko 300 lovaca iz cele zemlje na manifestaciji „Sabor lovaca 2026“.
Lovci su se okupili u jutarnjim satima ispred lovačke kuće na planini Goč, gde ih je dočekao i poželeo im dobrodošlicu upravnik lovišta, gospodin Atanasković. Nakon okupljanja usledilo je upoznavanje hajkača sa uslovima u kojima će se odvijati hajka na vuka, lisicu i divljeg vepra, sa posebnim akcentom na bezbednost lova i svih učesnika.
Hajka je protekla prema očekivanjima organizatora – lovci su bili uspešni i odstrelili dva praseta nazimeta, kao i jednu lisicu.
Ovogodišnji sabor završen je zajedničkim druženjem, ručkom, dobrom kapljicom i neizbežnim lovačkim pričama.
(Telegraf.rs / V. Stodić)
Video: Vračarci optuženi za reketiranje dovezeni u tužilaštvo pod jakom pratnjom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Rade
Lovci bi nas rešili medveda koji silaze u sela i gradove ali ne smeju od onih koji donose zakone kojima ljudski život i imovina seljaka ne znači ništa samo ih zanima lova.
Podelite komentar