Sneg okovao Čačak: Zimska idila donela probleme u saobraćaju
Dok se veći deo Srbije bori sa jakom košavom, zapadnu Srbiju je tokom noći prekrio snežni pokrivač. U Čačku je osvanulo nekoliko centimetara snega, a padavine ne prestaju, što je već izazvalo prve ozbiljnije probleme u funkcionisanju grada.
Prema izveštajima agencije RINA, sneg koji od sinoć intenzivno pada napravio je kolaps u samom centru Čačka. Zabeleženo je nekoliko manjih udesa. Putari su na terenu, ali sneg koji neprestano veje otežava čišćenje prioritetnih pravaca. Na društvenim mrežama šire se snimci zavejanih dvorišta i ulica, a prizori dečijih trotineta i bicikala pod snegom svedoče o tome koliko je zima iznenadila i one najmlađe.
Republički hidrometeorološki zavod izdao je hitna upozorenja koja se odnose na tri različite pojave. U istočnoj Srbiji se očekuje formiranje snežnog pokrivača do petnaest centimetara, dok se u ostatku zemlje predviđa manji sneg i poledica. U oblasti Homolja i Pomoravlja jutros je na snazi upozorenje na kišu koja se ledi pri tlu, dok na jugu Banata i u Podunavlju olujna košava dostiže brzinu i do sto kilometara na čas.
(Telegraf.rs)
Video: Pogledajte predivan snimak sa Košutnjaka: Sankanje u punom jeku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.