Oglasilo se Ministarstvo zdravlja povodom smrti četvorogodišnje devojčice iz Čačka
Odmah po dobijanju saznanja o nemilom događaju, Ministarstvo zdravlja je uputilo inspekciju u OB Čačak, da ispita okolnosti koje su dovele do nemilog događaja.
- Uporedo sa tim, a u skladu sa zakonskom procedurom, OB Čačak sprovela je unutrašnju kontrolu stručnog rada. U nastavku postupka naložen je i spoljašnji stručni nadzor, koji ocenjuje kvalitet stručnog rada, odnosno postupanje lekara. Po dobijanju svih izveštaja, Ministarstvo zdravlja preduzeće sve mere zakonom predviđene, navodi se u saopštenju Ministarstva zdravlja.
Više o ovoj temi pročitajte OVDE.
(Telegraf.rs)
Video: Decu ne treba previše utopljavati: Pedijatar objašnjava kako prepoznati fras i reagovati na vreme
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lord
Demagogija,kao i uvek!Nema nista od toga,vuci ce se ovo godinama,ili uslovne kazne,ili ce da zastari...
Podelite komentar
Malena
Aha bas hoce, upropastili ste za 15 godina zdravstvo Srbije
Podelite komentar
teorija zavere
Ceo sistem je loš. Čuj prvo unutrašnja kontrola, pa onda ministarstvo zdravlja, pa ako oni zaključe da je bilo propusta, tek tada krivično? Ovo bi od starta trebalo da se krivično istražuje. Ovako medicinari sami sebe istražuju. Slučajeva da pacijent umre posle intervencije ima koliko hoćeš. Kada ste čuli da je neki doktor zaglavio višegodišnju robiju zbog smrti pacijenta?
Podelite komentar