Subotica jača kulturnu scenu – Simfonijski orkestar dobio status ustanove

E. S.
E. S.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Subotica je zvanično dobila još jednu ustanovu kulture – Simfonijski orkestar, koji će ubuduće funkcionisati u okviru gradskog sistema i finansirati se iz budžeta grada. Ova promena, kako je istakao upravnik Narodnog pozorišta i umetnički direktor Simfonijskog orkestra Miloš Nikolić, omogućiće stabilniji rad i dugoročnije planiranje programa.

Nikolić je objasnio da institucionalizacija orkestra predstavlja važan korak za muzički život grada.

„Sada će orkestar mnogo lakše funkcionisati, jer ulazi u sistem i finansiraće se iz budžeta grada, što donosi sigurnost i kontinuitet rada“, istakao je on.

On se posebno zahvalio Gradu Subotici i gradonačelniku Stevanu Bakiću na podršci, naglašavajući da bez institucionalne podrške razvoj orkestra ne bi bio moguć.

Publiku već sredinom februara očekuje novi koncert posvećen filmskoj muzici. Na sceni će nastupiti Mirna Radulović i Dušan Svilar, uz pratnju Simfonijskog orkestra.

„Imam izuzetno zadovoljstvo da najavim koncert naše istaknute pijanistkinje Jasminke Stanču, koja će prvi put nastupiti sa Subotičkim simfonijskim orkestrom kao solistkinja“, naglasio je Nikolić.

Prema njegovim rečima, ideja je da se repertoar dodatno približi široj publici, ali i da se zadrži visok umetnički nivo.

Na kraju gostovanja poručeno je da Subotica dobija snažan kulturni stub koji će dugoročno obogatiti umetnički život grada.

„Subotica je dobila još jednu ustanovu kulture koja će doprineti bogatijem kulturnom životu, a sve zbog naše verne publike“, zaključio je Nikolić.

(Telegraf.rs)

Video: Tramvaj izleteo iz šina u Sarajevu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA