Polomili ogradu i krenuli u slobodu! Veličanstvene životinje trčale po gradu: Neverovatan snimak u Kragujevcu
Pravom spektaklu prisustvovali su danas stanovnici Kragujevca, a gde je krdo konja prodefilovalo ovim srpskim gradom, nakon što su uspeli da, kako se saznaje, probiju padok i nađu put do slobode.
Neverovatan video podelila je Kragujevčanka Neda Binjović na svom Instagram profilu, pa objasnila kako su se to ove veličanstvene životinje našle u ovoj situaciji.
Kako je ona napisala, bilo je i više nego neobično videti konje kako trče ispred njene kuće, naročito ako se uzme u obzir da živi u gradu.
"Bilo je zaista neobično videti konje kako trče ispred moje kuće, naročito ako se uzme u obzir da živim u gradu, a ne na periferiji gde je normalno sresti tu galopirajuću lepotu kako hrli ka prirodi. Ipak, subotnje popodne u Kragujevcu pokazalo se kao potpuno atipično", napisala je žena.
Sve je počelo, navela je, kada je vođa krda polomio padok na obližnjem hipodromu, nakon čega su svi ostali konji krenuli za njim.
"Bio je to nesvakidašnji prizor koji nas je podsetio na snagu životinjske prirode usred gradskog asfalta.
Lepo je videti da je sloboda neograničena kategorija i da nikakav kavez ne može sprečiti živo biće da u sebi nosi dozu "drskosti" da bude ono što jeste. Koliko god da su bili zatvoreni, ovi konji nisu zaboravili svoju bit; nisu išli za čovekom, već su pratili sopstveni instinkt", piše na kraju njene objave.
(Telegraf.rs)
Video: Dedović:Bogojavljenska noć je bila vreme slobode i haosa unutar raznih emotivnih i ljubavnih zapleta
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.