Đurđević uručila Boračku spomenicu porodici Đorđević: Trajno svedočanstvo o herojstvu
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski uručila je porodici Slaviše Đorđevića, koji je pre 27 godina na današnji dan poginuo u Peći braneći otadžbinu tokom oružanih sukoba na Kosovu i Metohiji, Boračku spomenicu koja je najviše nacionalno priznanje Srbije.
Đurđević Stamenkovski je istakla da ta spomenica predstavlja trajno svedočanstvo o žrtvi i herojstvu onih koji su branili državu, kao i znak da Srbija ne zaboravlja svoje junake.
Ministarka je Boračku spomenicu uručila roditeljima poginulog borca, Branku i Zorici i rekla da Srbija nije zaboravila Slavišu Đorđevića, saopšteno je iz Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
"Neka ovo priznanje ostane u vašem domu kao uspomena na Slavišu i kao svedočanstvo jednog vremena. Srbija ga nije zaboravila i nikada ga neće zaboraviti", naglasila je ministarka.
Ona je dodala da je Srbija ove godine prvi put zvanično obeležila Bitku na Paštriku i najavila da će ovogodišnje obeležavanje Bitke na Košarama biti najveće i najdostojanstvenije do sada u znak trajnog sećanja na heroje koji su branili otadžbinu, navodi se u saopštenju.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: U nišu uhapšen tinejdžer zbog pokušaja ubistva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
E
muke kad ti ovakva osoba bez stida,morala,obraza, samo sa preletačkim znanjem,uruči ovakvo jedno priznanje,zemljo otvori se i progutaj nas.
Podelite komentar