Na takmičenju iz digitalizacije pobedili timovi iz 5 škola, učestvovalo 6.000 učenika

M. L.
M. L.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ministarstvo prosvete saopštilo je danas da su na takmičenju iz digitalizacije, pod nazivom "Digit@lni svet u mojim rukama – Velika digitalna avantura" pobedili timovi učenika četvrtog razreda iz pet osnovnih škola.

Na takmičenju je učestvovalo oko 6.000 učenika, organizovanih u 1.900 tročlanih timova, a pobednici takmičenja su učenici četvrtog razreda iz osnovnih škola - "8. septembar" iz Pirota, "Heroj Mirko Tomić" iz Varvarina, "Jovan Jovanović Zmaj" iz Sremske Mitrovice, "Sveti Sava" iz Novog Sada i "Vuk Karadžić" iz Beograda.

Oni su osvojili zlatne medalje i maksimalnih 20 bodova.

Kako se navodi u saopštenju, ovo takmičenje je i namenjeno učenicima četvrtog razreda, a usmereno je na razvoj digitalne pismenosti, bezbednog korišćenja tehnologije i algoritamskog načina razmišljanja.

Ministarstvo prosvete, uvažavajući značaj i važnost digitalizacije, od ove godine, po prvi put, uvrstilo je u Kalendar takmičenja i smotri, takmičenje učenika četvrtog razreda osnovnih škola iz predmeta Digitalni svet, pod nazivom "Digitalni svet u mojim rukama - velika digitalna avantura".

Takmičenje je organizovano uz podršku Ministarstva prosvete, Društva za informatiku Srbije, Fakulteta za obrazovanje učitelja i vaspitača Univerziteta u Beogradu i Centra savremenih veština i tehnologija "Fibonači".

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Izložba o odnosima Srbije i SAD "Od konvencije do strateškog partnerstva"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA