Oteli ga krijumčari, rat mu zatvorio put: Posle sedam meseci srpski heroj se vraća kući

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Sa Bliskog istoka se, posle skoro sedam meseci putovanja, vraća Feliks, srpski orao krstaš, kog su u oktobru zarobili krijumčari divljih ptica na Bliskom istoku.

Feliks je iz rodne Bačke Topole preleteo Makedoniju, Grčku, pratio obalu Turske i završio u Siriji kao žrtva otmice. Na sreću, partnerska organizacija Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije iz Libana uspela je da dođe do njega i smestila ga u prihvatilište, piše RTS.

Dr Mišel Savan vodi sklonište za zaštitu povređenih ptica koje migriraju preko Bliskog Istoka i ptica koje su kidnapovali krijumčara retkih ptica, u Zgarti na severu Libana, na obroncima planine Liban.

 

"Feliks je ovde od decembra prošle godine. Mi smo još tada stupili u kontakt sa ambasadom Srbije i organizacijom za zaštitu ptica i prirode u Srbiji. Na žalost, pokušavali smo dva puta da Feliksa vratimo avionom u Srbiju, ali su letovi bili otkazani zbog rata. Sada je vreme da ga pošaljemo nazad u Srbiju, nakon više od šest meseci koliko je proveo u našem skloništu za ptice", navodi dr Mišel Savan iz Rezervata za zaštitu povređenih ptica u Zgarti na severu Libana.

Posle mnogo nevolja i problema, zahvaljujući dr Savanu iz Libanskog društva za migratorne ptice, pomoći Ambasade Srbije u Libanu i Društvu za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, Feliks se konačno sutra vojnim avionom Republike Srbije vraća kući.

(Telegraf.rs/RTS)

Video: Poznato stanje mladića koji je ranjen u pucnjavi u Novom Sadu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA