MO: U toku redovna obuka za gašenje požara iz helikoptera Vojske Srbije

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici i u širem rejonu Beograda u toku je intenzivna obuka letačkog sastava 890. mešovite helikopterske eskadrile "Pegazi" za realizaciju namenskih zadataka, čije je težište uvežbavanje procedura za gašenje požara iz helikoptera Mi-17 i H-145 i pružanja pomoći civilnom stanovništvu u vanrednim situacijama, što je jedan od zadataka na kojima jedinica može biti angažovana, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.

Uvežbavanja se realizuju u okviru trenažnih letova, u povoljnim i složenim meteorološkim uslovima, danju i noću, a kako se navodi angažuje se i vazduhoplovno-tehnički sastav - za redovno održavanje, preglede i pripremu vazduhoplova.

Helikopteri Vojske Srbije koriste se za gašenje požara kada drugi kapaciteti nisu dovoljni za kontrolu vatrene stihije ili kada je teren potpuno nepristupačan za gašenje sa zemlje, navodi Ministarstvo i dodaje da su prethodnih godina bili angažovani na gašenju serije šumskih i drugih većih požara, a realizacijom ove obuke obezbeđuje se visoka osposobljenost letačkog sastava i gotovost za gašenje požara iz vazduha.

"Ovo je samo jedan segment obuke u eskadrilama Ratnog vazduhoplovstva i PVO, koje su primarno namenjene za pružanje vazduhoplovne vatrene podrške snagama Vojske Srbije u izvođenju operacija, traganje i spasavanje, medicinsku evakuaciju i transport vazdušnim putem", navodi se u saopštenju.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: I Tesla јe igrao za čovečanstvo

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA