Avion sa povređenima u nesreći u Crnog Gori sleteo u Niš: Oglasio se direktor Kliničkog o stanju pacijenata
Avion Vlade Srbije koji je prevozio teško povređene u stravičnoj nesreći u Crnoj Gori sleteo je u Niš.
Univerzitetski klinički centar (UKC) Niš poslao je multidisciplinarni medicinski tim u Crnu Goru po pacijente povređene u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedelju na magistralnom putu Lipci-Grahovo.
Doktor Milan Lazarević direktor UKC Niš izjavio je da se čitava akcija odvija velikom brzinom i bez gubljenja vremena, pa je otkrio stanje pacijenata.
- Prva grupa pacijenata povređenih u teškoj saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori je upravo sletela na aerodrom "Car Konstantin" u Nišu. U ovom trenutku sanitetska vozila su prišla letelici kako bi se tri povređena pacijenta i jedan roditelj u pratnji smestili i uputili do intenzivne nege Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) Niš. Od tri pacijenta iz ove prve ture, jedan je teško povređen i nalazi se u ležećem položaju, te je i transport specifičan u tom kontekstu. Saobraćajna policija je obezbedila koridor, tako da ćemo velikom brzinom i bez gubljenja vremena stići do UKC Niš - naveo je doktor Lazarević.
Avion je sleteo u Niš gde će se u Kliničkom centru nastaviti adekvatna nega i rehabilitacija.
- Danas će se vratiti ukupno sedmoro pacijenata, a vrlo brzo će se obaviti i drugi let ka aerodromu Tivat. Kolege iz Crne Gore su pripremljene i najkasnije danas u toku popodneva imaćemo i drugu turu pacijenata koji će biti smešteni u UKC Niš. Prvenstveno ćemo im pružiti pomoć i bezbedno ih smestiti, a potom uraditi kompletnu dijagnostiku da vidimo šta je još potrebno tim našim sugrađanima - kazao je on.
Lekar je otkrio i stanje najmlađen pacijenta koji je životno ugrožen.
- Što se tiče najmlađeg pacijenta, on je životno ugrožen i nalazi se u teškom stanju na mehaničkoj ventilaciji. To su poslednje informacije koje imamo, a posebnih detalja o dokumentaciji nemamo jer on u ovom trenutku nije planiran za transport. Kada njegovo stanje bude stabilno i zadovoljavajuće, biće transportovan u našu zemlju - navodi direktor UKC.
Nesreća se dogodila 12. jula na magistralnom putu Kotor - Nikšić, kada se prevrnuo minibus koji je prevozio hodočasnike iz Srbije sa povratka iz Manastira Ostrog.
U tragediji je poginula 21-godišnja devojka iz Niša, dok je 16 putnika povređeno, među kojima i više dece.
Zbog njene smrti u Nišu je 15. jul proglašen za Dan žalosti.
(Telegraf.rs)
Video: Arheološki lokalitet "Anine"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Perica Stanković
Trebalo je voziti ljude u Beograd, u Niškom UKC ne mogu da reše ništa ozbiljnije!
Podelite komentar
Mile
Sad se setili posle 5 dana. Zašto ranije nisu prevezli povređene??
Podelite komentar