Džordž Buš čestitao Bajdenu, veruje u izborni sistem, ali kaže da Tramp ima pravo na proveru glasova
Bivši američki predsednik, republikanac Džordž V. Buš čestitao je danas pobedu izabranom predsedniku Džozefu Bajdenu, ali i naveo da aktuelni predsednik Donald Tramp ima pravo da traži ponovno prebrojavanje glasova.
Džordž V. Buš izjavio je da je telefonom razgovarao sa izabranim predsednikom Džozefom Bajdenom i čestitao mu pobedu.
Buš je u saopštenju rekao da Amerikanci mogu da imaju poverenje u to da su američki izbori "u suštini bili fer, da će zadržati svoj integritet i da je ishod jasan", prenosi Rojters.
On je čestitao i Kamali Haris izbor za potpredsednicu.
Buš je naveo i da aktuelni predsednik Donald Tramp ima pravo da traži ponovno prebrojavanje i pokrene pravni postupak.
(Telegraf.rs)
Video: Prst se ne vidi pred okom na putu kod Bečeja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Veki
Šejtan se oglasio.
Podelite komentar
Maki1
Hmm i Bušman ima šta da kaze, ccccc
Podelite komentar
Laki
Kakav je to partijski kolega kad ne podržava svog predsednika 👎
Podelite komentar