U Nemačkoj zabeležen prvi slučaj mutiranog koronavirusa: Novi soj stigao letom iz Londona
Žena koja je sletela u Frankfurt pozitivna

Foto: Tanjug/AP
Žena kod koje je otkrivena infekcija mutiranom varijantom virusa je 20. decembra je u Nemačku avionom doputovala iz Velike Britanije preko Međunarodnog aerodroma u Frankfurtu, saopštio je portparol Zavoda za javno zdravstvo u Štutgartu. Reč je, kako je rečeno, o prvom zabeleženom slučaju u Nemačkoj i inficirana žena se nalazi u kućnoj izolaciji.
Mutirana varijanta koronavirusa B.1.1.7 prvi put je otkrivena u Velikoj Britaniji. Inficirana žena je u nedelju prilikom dolaska na aerodrom u Frankfurtu podvrgnuta brzom korona testu, kao i svi ostali putnici na letu sa londonskog Hitrou aerodroma. Test je bio pozitivan, a nju su članovi porodice prevezli autom do kuće, gde se podvrgla izolaciji. Kako bi se još jednom ustanovila i potvrdila dijagnoza, u ponedeljak je urađen i PCR-test, koji je takođe bio pozitivan, istakao je portparol pokrajinskog Zavoda za javno zdravstvo, prenosi DW.
Šarite potvrdio "mutiranu" varijantu
Uzorci uzetog brisa od inficirane žene poslati su u laboratoriju berlinske bolnice Šarite, gde je, kako se ističe, potvrđeno da je reč o mutiranoj varijanti virusa B.1.1.7.
Inficirana žena je imala blage simptome bolesti. Utvrđeno je i da su u bliskom kontaktu s njom bile još tri osobe, za koje su takođe propisane mere sprovođenja karantina.
Većina zemalja članica EU je, nakon što je postalo poznato postojanje nove mutirane varijante virusa, ograničila putovanja u i iz Velike Britanije s ciljem da spreče širenje infekcija novom i opasnijom vrstom.
U Danskoj su do sada zabeležena 33 slučaja nove varijante virusa, čije postojanje je dokazano i kod inficiranih osoba u Holandiji.
Video: Ana Brnabić prva primila Fajzerovu vakcinu protiv korona virusa
(Telegraf.rs)
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Hhhggg
Smesno
Podelite komentar
Tri Tacke
A zato vakcine neće raditi, odgovor je već smišljen, pametno... političari ne veruju institutkama?! A tako su se dobro pokazale u Brazilu, ali ih budale zabraniše... stoka! Zaista bi bili dobro da ove sada rade, ali ono baš, baš...
Podelite komentar
Dusan
Nista tu novo nema,ima po celoj Evropi,nema razlike,stari i novi isto je!
Podelite komentar