Uhapšeno 13 kradljivaca luksuznih automobila u EU: U velikoj akciji učestvovalo šest država
U velikoj operaciji policija Francuske, Nemačke, Letonije, Poljske, Španije i Ukrajine, uhapšeno je 13 osoba odgovornih za veliku krađu luksuznih automobila širom Evrope, saopštio je danas Evropol.
Operacijom "Matador", koja je urađena u koordianciji sa Evropolom, otkriveno je da kriminalnu grupu čini više od 50 osoba iz raznih zemalja, kao i da je ta grupa odgovorna za krađu najmanje 36 skupih vozila.
Akcija je sprovedena 21. maja, a policajci i istražioci su na preko 70 lokacija izvršili racije, što je dovelo do zaplene šest vozila, otkrivanja lažne dokumentacije i tablica, kao i zaplene 132.165 evra u kešu.
Samo u Ukrajini, policajci su uradili više od 50 pretraga.
Kriminalna organizacija, koja je uglavnom bila bazirana u Ukrajini, angažovala je ukrajinske državljane da putuju u EU, gde su iznajmljivali luksuzna vozila sa pravim identifikacionim dokumentima.
Vlasti su pratile kriminalnu grupu više od godinu i po dana.
Kriminalci su bukirali letove, hotelske sobe i ostalu logistiku kako bi svako mogao da iznajmi po jedno ili dva vozila, uglavnom u Španiji i Francuskoj.
Nakon rentiranja, automobili bi bilo predati osobama za vezu, koje su dalje slale vozila u razne zemlje, uključujući Litvaniju, Nemačku i Poljsku, gde su prepravljana za izvoz.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Da li Srbija podržava zabranu društvenih mreža za mlađe od 18 godina? Evo šta su nam rekli građani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.