Pronađeni ribari koji su 55 dana plutali Pacifikom zbog kvara na brodu: Vodilli se kao nestali, preživeli čudo
Petorica ribara koji su proveli 55 dana na pučini uplovili su danas u luku na Galapagoskim ostrvima nakon što ih je spasla posada tunolovca, objavila je ekvadorska ratna mornarica na platformi X.
Trojica Peruanca i dva Kolumbijca od sredine marta su se vodili kao nestali, ali 7. maja ih je u vodama Pacfika pronašla posada ekvadorskog tunolovca, broda Aldo, prenosi AP.
Jedan od ribara je prijavio kvar na alternatoru motora broda dva dana nakon isplovljavanja iz zaliva Pukusana, južno od peruanske prestonice Lime, navodi se u saopštenju ekvadorske mornarice.
Spaseni ribari su u stabilnom stanju, a mornarica je saopštila da koordinira s lokalnim i stranim vlastima kako bi im se obezbedio bezbedan povratak u matične zemlje.
Spaseni članovi posade su:
Vladimir Gonzales, 32 godine
Hose Albines, 52 godine
Hose Gabrijel Albines, 31 godina
Džoni Garsija
Horhe Ugarte, 40 godina
Ranije ove godine, peruanski ribar, 61-godišnji Maksimo Napa, proveo je 95 dana sam na pučini.
Njega je takođe spasio ekvadorski brod i on je vraćen u Limu sredinom marta.
(Telegraf.rs)
Video: Koncert dr Neleta Karajlića u Domu omladine Beograda
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.