
Drama na aerodromu, buknuo požar prilikom sletanja aviona iz Turske: Pilot odmah reagovao
Na aerodromu u Berlinu dogodila se prilično dramatična situacija tokom sletanja aviona Turkish Airlines leta "TK 1721". Naime, u 9:03 iznenada se pojavio dim ispod aviona tipa Boeing 777-300 (kapaciteta do 550 putnika) koji je dolazio iz Istanbula.
Pilot je odmah reagovao i obavestio kontrolni toranj.
Kočnica se pregrejala
Portparolka aerodroma, Sabine Dekvert, izjavila je za BILD: "Uzrok nastanka dima kod aviona koji je sletao bila je pregrejana kočnica na jednom od točkova".
Vatrogasna služba je, prema protokolu, izašla na teren sa najvišim stepenom uzbune. Najgori mogući scenario se, na sreću, nije obistinio. Vatrogasci su pregledali avion nakon "bezbednosnog sletanja".
"Požar, niti dim izazvan požarom nisu utvrđeni", rekla je portparolka BER-a.
Putnici nisu morali da budu evakuisani
Koliko je putnika bilo u avionu, portparolka u tom trenutku nije mogla da kaže. Putnici u svakom slučaju nisu bili ugroženi. Avion je potom odvezen na predviđeno stajalište na aerodromu BER. Putnici nisu morali da budu evakuisani.
"Mogli su da napuste avion sasvim normalno na stajalištu", dodala je Dekvert.
Tehničari su odmah započeli proveru neispravne kočnice.
Da li će avion morati da bude povučen iz saobraćaja, još uvek nije odlučeno.
(Telegraf.rs)
Video: Oprez: Srpska agencija bankrotirala, pa nastavila pod novim imenom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.