Ovako uništava "Gvozdena kupola": Širi se snimak rušenja iranskog drona na nebu iznad Izraela

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 4

Društvenim mrežama širi se novi snimak rušenja iranskog drona iznad severnog dela Izraela, tačnije iznad područja Galileje Panhandle, u blizini granice s Libanonom. Na snimku se vidi kako izraelski sistem presretača presreće dron u letu.

Tokom noći, Iran je pokrenuo najavljenu odmazdu nakon što je Izrael izveo najveću vazdušnu ofanzivu na Iran u pokušaju da ga spreči u razvoju nuklearnog oružja.

Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da su jutros presrele više bespilotnih letelica u blizini Judeje i Mrtvog mora. Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se u tim područjima oko 8 časova po lokalnom vremenu. Prema informacijama vojske, letelice nisu preletele izraelski vazdušni prostor.

Podsetimo, Izrael ima jedan od najnaprednijih sustava protivvazdušnih odbrana na svetu, koji uključuje i takozvanu "Gvozdenu kupolu".

(Telegraf.rs/net.hr)

Video: Srušio se putnički avion u kojem je bilo više od 200 ljudi

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Aleks

    14. jun 2025 | 13:20

    S tim sto raketa kosta 100 puta vise od drona. A nije da ih oni imaju neograniceno mnogo. Sa druge strane ovih dronova Iran ima i za izvoz.

  • Aleks

    14. jun 2025 | 13:19

    S tim sto raketa od kupole kosta 1000 puta vise. A nije da ih bas imaju u neogranicenom broju.

  • Dejan

    14. jun 2025 | 14:37

    Kupola uništava jeftine dronove , ali zato Iranske rakete prolaze .To vam govori koliko je efikasna toliko hvaljena ta gvozdena kupola .

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA