Žair Bolsonaro pozvao pristalice na proteste

A. G.
A. G.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Bivši brazilski krajnje desničarski predsednik Žair Bolsonaro pozvao je svoje pristalice da danas protestuju u Sao Paolu u ime "pravde", dok se suočava sa zatvorskom kaznom zbog navodnog pokušaja puča.

"Ovo je poziv da pokažemo svoju snagu... Ovo masovno prisustvo će nam dati hrabrost", poručio je on u intervjuu za radio stanicu AudiVerde Brazil.

Najavio je da će na skupu na aveniji Paulista održati "drugačiji" govor od onog na koji su njegove pristalice navikle.

On je rekao da i dalje veruje u povoljan ishod procesa u kojem je pod istragom zbog navodnog državnog udara nakon izbora 2022. godine.

Takođe je nazvao navodni plan "fiktivnim pučem", rekavši da sud "nema ništa" protiv njega.

"Sada sam u ovom fiktivnom puču, u ovom dimu koji se zove državni udar. Sud nema ništa protiv mene. Nadam se da će izvestilac, dr Paulo Gonet, doći do istog zaključka i arhivirati ovaj slučaj", zaključio je Bolsonaro, koji se u tužbi tereti za pet krivičnih dela, uključujući učešće u kriminalnoj organizaciji, pokušaj nasilnog ukidanja demokratske vladavine prava i državni udar.

Ako bude osuđen, Bolsonaro bi mogao da se suoči sa kaznom do 39 godina zatvora.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Mis mundijala: Vatrena Brazilka zamešala ispred stadiona i bacila navijače u trans

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA