
Kijev opet zadao udarac Putinu: Pogledajte šta su mu uradili od aerodroma na Krimu, sve gori
Služba bezbednosti Ukrajine (SBU) izvela je u noći sa petka na subotu napad dronovima na vojni aerodrom Kirovske na Krimu, objavljeno je na zvaničnom Telegram kanalu SBU-a.
U napadu su, tvrdi se, uništena tri ruska helikoptera - Mi-8, Mi-26 i Mi-28 - kao i samohodni protivvazdušni raketno-topovski sistem Pancir-S1.
SBU navodi da su vatrom oštećeni i avioni s posadom, sistemi protivvazdušne odbrane, skladišta municije te izviđački i borbeni dronovi.
U ranim jutarnjim satima s aerodroma su pristizali izveštaji o sekundarnim detonacijama.
"SBU sistematski radi na smanjenju sposobnosti Ruske Federacije da sprovodi vazdušne i bombarderske napade na teritoriji Ukrajine", poručili su iz službe.
U saopštenju se navodi da "okupatori moraju da shvate da njihova skupa vojna oprema i municija nisu bezbedni nigde – ni na prvoj liniji, ni na privremeno okupiranim teritorijama, ni duboko u pozadini."
Početkom juna pojavile su se informacije da se civilni aerodrom u Kerču, gradu pod ruskom okupacijom koji se nalazi oko 100 kilometara od vojnog aerodroma Kirovske, pretvara u vojnu bazu s ciljem lansiranja dronova prema Ukrajini, navodi se u novoj istrazi projekta Šemi Radija Slobodna Evropa / Radija Sloboda.
Satelitski snimci Planet Labsa prikazuju radove i aktivnosti vojnog karaktera na aerodromu u Kerču. Poređenje fotografija snimljenih između februara i juna 2025. otkriva nove utvrde i kamuflažne strukture oko piste.
(Telegraf.rs)
Video: Studenti koji blokiraju fakultete i grupe građana krenuli sa više lokacija ka Slaviji
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dule
Odgovor će biti žestok
Podelite komentar
Crni
Tako se to radi ..Čisti ih Ukrajna ko konbajn žito ...
Podelite komentar
Smederevac
Ruska vojska je nemoćna i pokazuje ogromne slabosti uz ogromne žrtve.. p.s.pre neki dan im je Tramp pokazao kako se to radi ,brzo i max.jako..
Podelite komentar