
Kijev opet u plamenu: Putin "tukao" celu noć, prizori su strašni
Rusija je noćas sprovela novi masovni napad projektilima i dronovima na Kijev i druge gradove širom Ukrajine.
Gradonačelnik Kijeva, Vitalij Kličko, izjavio je da je najmanje 19 osoba povređeno, a 14 je hospitalizovano.
U napadu je pričinjena velika šteta na stambenim zgradama, poslovnim objektima, železničkoj infrastrukturi i drugim delovima civilne infrastrukture u više delova grada. Požari su zahvatili grad, a kvalitet vazduha postao je opasan za disanje.
Načelnik Vojne uprave grada Kijeva, Timur Tkačenko, apelovao je na stanovnike da zatvore prozore zbog visokog nivoa štetnih gasova u atmosferi.
"Teroristička zemlja Rusija izazvala je haos. Rusi ne donose ništa osim terora i smrti“, napisao je Tkačenko na Telegramu.
Prema informacijama novinara Kyiv Independenta, eksplozije su počele oko 22 časa po lokalnom vremenu 3. jula i nastavile se do ranih jutarnjih sati 4. jula. Ukrajinske vazduhoplovne snage su navele da je Rusija ispalila balističku raketu na Kijev oko 00:30, a dodatni projektili su ispaljeni oko 2:30 ujutru.
Tkačenko je izvestio da je dron udario u stambenu zgradu u četvrti Obolon, uzrokujući požar na krovu. U četvrti Svjatošinski, olupina drona izazvala je požare u skladištima i u dvorištu šesnaestospratne zgrade, što je dovelo do zapaljenja vozila u blizini. Još jedan požar izbio je u poslovnom objektu u istoj četvrti zbog pada ostataka drona.
Ostaci drona pali su blizu škole i nekoliko stambenih zgrada u četvrti Dnjiprovskij, a požari su zabeleženi i u četvrti Solomijanski. Bolnica u četvrti Holosijivski takođe je pretrpela oštećenja.
Ukrajinske železnice obavestile su javnost da je napad oštetio železničku infrastrukturu u Kijevu, što je dovelo do kašnjenja i preusmeravanja vozova.
Napadi su se proširili i na druge regione Ukrajine tokom noći. Ovaj masovni napad usledio je nekoliko sati nakon telefonskog razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa. Tokom razgovora, Putin je potvrdio da će Rusija nastaviti sa svojim ciljevima u Ukrajini, uprkos pozivima Zapada na prekid vatre.
(Telegraf.rs)
Video: Gori zgrada, ima mrtvih: Snimak nakon pada helikoptera u blizini vrtića u Kijevu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nikolas
UKRAJINCI I NATO FASISTI SE HVALE KAKO USPESNO UBIJAJU RUSKE GENERALE A KAD RUSI ODGOVORE ONDA KUKAJU !!!
Podelite komentar
Darija
Rusi tuku čitavu noć a 19 povređenih. Nešto tu ne štima.
Podelite komentar